Величезний плюс має кредит під заставу нерухомості, справа в тому що такі фінансові установи, як банки зовсім піддають контролю використання позичальником отриманих кредитних коштів. Тобто в його праві на придбані від банку кошти побудувати будинок в передмісті, купити квартиру, відкрити своє ПП, пустити гроші в бізнес.

Отримані від банку гроші можуть використовуватися для будь-яких особистих потреб, наприклад для оплати великих покупок, ремонту квартири і будинки, навчання, курсів, для проведення різних заходів, відпочинку за кордоном, подорожей, для підтримки і розвитку бізнесу та інших.

У більшості банків (але далеко не у всіх) процентна ставка по позиці під заставу нерухомості трохи вище ніж ставка за класичним іпотечним кредитом (різниця становить близько 05-1,5 відсотка). В середньому за позику кредиту під заставу нерухомості оплата становитиме від 13,5 до 14,5% у валюті і від 15 до 18% якщо брати кредит в гривнях.

Позики під заставу нерухомості даються на досить пристойний термін – до 10-20 років, не більше, в той час як кредит без застави видається строком максимум на 1-6 років, при цьому тільки в національній валюті (в гривнях) і ставки його становлять 29 -36% річних.

У більшості випадків банки готові видати суму в кредит під заставу нерухомості яка може досягати 70-80% оцінної її вартості. Тобто при оціночної вартості житла в 100 тис. дол. В кредит ви можете отримати 70-80 тис. дол. і використовувати його на ваші цілі на власний розсуд. Правда, в деяких банках існують обмеження на максимальну суму кредиту, отже доведеться пошукати банк, що не висуваючи обмеження по кредиту якщо його сума дуже значна.

Плата за кредит, наприклад в 70 тис. дол. Буде чималою. При процентній ставці в 14% річних строком на 20 років платіж буде складати більше 800 дол / міс. (За ануїтетною схемою). При купівлі нового житла під заставу вже наявного не буде потрібно ніяких початкових внесків. В теперішній час практично нереально знайти кредит на покупку житла з нульовим внеском.

У сформованих умовах високої інфляції і через постійну недостачі фінансових ресурсів банки регулярно посилюють вимоги стосуються іпотечних позичальників, збільшуючи для своїх клієнтів розмір початкового внеску, і вже найближчим часом він буде складати для більшості банків в середньо 25%. В наслідок підвищення ставок по кредитуванню, позику на покупку нерухомості буде можливий тільки для платоспроможних клієнтів.

Подібні проблеми чекають і тих, хто бажає зайнятися бізнесом і почати його з «нуля». Для всіх підприємців видача цільових кредитів відбувається за умови їх зайнятості на ринку більше 3-6 місяців, і тільки під заставу майна (авто, нерухомості, обладнання та т. Д.) У випадку кредиту без застави малому бізнесу сума його буде досить скромна, а видати його зможуть лише після того, як вивчать ділову репутацію позичальника.

Навіть у ситуації, що нинішній ситуації оформлення кредиту під заставу не складе особливих труднощів. Куди складніше зробити правильний вибір щодо об’єкта вкладення для грошових коштів отриманих у позику, і таким способом так сказати оживити і примножити гроші застиглі в нерухомості.