Що таке банківський депозит?

Депозитом називають фінансовий інструмент, під час використання якого клієнт може зберігати свої кошти у банку. Останній виплачує клієнту певний відсоток за використання коштів у період їх зберігання. Депозит є угодою між банком та вкладником, в який останній передає певну суму на зберігання відповідно до зазначених умов. Банк бере на себе зобов’язання повернути кошти у вказані терміни, як тільки клієнт захоче припинити співпрацю. Умови та форма як покласти гроші на депозит та зробити повернення обов’язково прописуються у договорі.

Чим відрізняється депозит вкладу?

Можна покласти гроші на депозит і зберігати для цього звернувшись до банківської установи. Вклад передбачає відкриття грошового рахунку, який приноситиме його власнику дивіденди. Якщо скористатися депозитом, то зберігати на рахунку можна:

  • кошти на депозиті;
  • акції;
  • дорогоцінні метали;
  • цінні папери та речі.

Визначившись з особливістю даного інструменту, необхідно зрозуміти, чому залишати гроші на депозит є актуальним рішенням для багатьох клієнтів банків. Причина полягає у наявності процентної ставки, яка в кожного банку може бути своєю. Процентна ставка використовується як плата банком за можливість використовувати банківські кошти на депозиті. Дохід банку в цій ситуації є різницею між розміщенням фінансів та залученням нових клієнтів.

Який вибрати депозит?

Зберігати кошти на депозиті буває вигідно далеко не в кожному банку. З цієї причини клієнтам, які бажають покласти гроші на депозит Україна, слід уважніше вибирати філію для відкриття рахунку. Усі депозити можна поділити на термінові та до запитання. Терміновий депозит передбачає відкриття вкладу під процентну ставку, а гроші на рахунок вносяться на певний термін. Коли термін депозиту спливає, користувач отримує свої кошти та відсотки.

Цей вид депозиту відрізняється меншою ліквідністю, але дозволяє отримати високий прибуток завдяки солідній процентній ставці. Альтернативою є покласти гроші на депозит під відсотки. В такому випадку немає точно зазначеного терміну, протягом якого зберігатимуть кошти. Повернення грошей з депозиту можна зробити будь-якої миті, коли це буде зручно для клієнта. Найчастіше, щоб покласти гроші на депозит з нижчою відсотковою ставкою, потрібно використовувати вигідні вкладення, тому вони зберігають високу ліквідність.

Термінові депозити поділяють кілька видів. Тому постає питання, чи вигідно класти гроші на депозит? Накопичувальний депозит дозволяє зберігати кошти на депозиті та поповнювати його протягом усього періоду до моменту закриття рахунку. Ощадний вклад є стандартним терміновим депозитом без можливості поповнити рахунок або продовжити його термін дії. Кошти на депозиті можуть бути розрахунковими. У цьому випадку власник депозиту має можливість не тільки поповнювати рахунок, але й знімати гроші з нього.

Щоб покласти гроші на депозит вигідно, необхідно уважно вивчити запропоновані відсоткові ставки. Гроші на депозиті мають приносити своєму власнику максимальний прибуток. Водночас на розмір відсотків можуть впливати деякі додаткові фактори, що також слід врахувати під час відкриття депозиту. Кошти на депозиті мають бути надійно захищені, тому під час вибору місця для відкриття рахунку звертайте увагу на надійність банку. Наші спеціалісти завжди допоможуть вам відкрити вигідний депозит.

Гроші на депозиті