Багато наших громадян віддають перевагу зберіганню власних заощаджень в іноземній валюті. Це цілком зрозуміло, оскільки довіра до національної валюти залишається на низькому рівні. Гривню постійно «штормить», а її курс протягом останніх десяти років кілька разів падав, роблячи власників грошових сум біднішими в кілька разів.

Коли криза банківської системи була у розпалі, багато установ пропонували захмарні ставки, причому як в гривні, так і у валюті. Але як тільки населення знову понесло свої гроші в банк, ставки почали знижуватися. Тепер рідко можна знайти варіанти вкладів під 3-4% в доларах і під 14-15% у гривні. Після того як найбільший банк був націоналізований і істотно знизив ставки, слідом за ним таку практику стали застосовувати і інші фінансові установи.

Депозити і особливості відкриття вкладів в різних фінансових організаціях

Які переваги дають вклади у валюті

Відкриваючи депозит у банку, кожен вкладник має право розраховувати на передбачений у договорі відсоток і отримувати певну суму щомісяця. Ситуація на фінансовому ринку склалася таким чином, що валютним депозитам немає ніякої іншої альтернативи. Вкладати заощадження в золото можна тільки на довгострокову перспективу, до того ж необхідно мати у своєму розпорядженні значні суми. Те ж саме стосується і операцій з нерухомістю. Щоб купити об’єкт, потрібно мати десятки тисяч доларів.

Але що залишається тим, хто зміг відкласти дві, три або п’ять тисяч доларів? Відповідь проста: або зберігати гроші вдома, з якого їх можуть викрасти, або покласти в банк, нехай навіть під маленький відсоток.

Недоліки валютних вкладів

До недоліків, які відносяться до відкриття депозитів в іноземній валюті, можна віднести:

  • низькі відсотки;
  • відсутність можливості користуватися частиною суми вкладів;
  • ризики, пов’язані з ситуацією в країні.

Напевно, багато хто пам’ятає про те, що не так давно отримати всю суму валютного депозиту навіть після закінчення терміну було неможливо. Національний банк вводив обмеження, згідно з якими в одну добу можна було отримувати валюту тільки в еквіваленті, що не перевищує 15 000 гривень. Це викликало справжню паніку серед вкладників. Адже тим особам, у яких на депозитах було кілька десятків тисяч доларів, доводилося відвідувати відділення банків щодня, та й то не було гарантії, що вони отримають всю належну їм суму саме в валюті, а не за курсом у гривні.

Зараз ситуація стабілізувалася, проте довіряти свої кровні євро і долари банкам люди не поспішають. Вони бояться, що аналогічна ситуація може повторитися. Проте, пасивний дохід, який отримують вкладники, – це консервативний метод інвестицій. Він не передбачає таких ризиків, як гра на біржі або покупка акцій. Там гарантій повернення грошей не дасть ніхто.

Депозити і особливості відкриття вкладів в різних фінансових організаціях

Високоприбуткове інвестування в компанію «ЗаРаЗ»

Кредитна спілка «ЗаРаЗ» – це фінансова організація, яка залучає кошти вкладників для видачі кредитів позичальникам. Оскільки всі позики компанія надає під заставу нерухомого майна, ризик втратити свої заощадження практично зводиться до нуля.

Той, хто має потребу в грошах, може отримати позику під 2% в місяць. Для цього він надасть свій об’єкт в якості застави, а компанія видасть йому до 80% про його ринкової вартості. Щоб мати додаткові ресурси для ведення діяльності, «ЗаРаЗ» надає можливість відкривати депозити. Оскільки різниця між процентними ставками для позичальників і вкладників виходить досить істотною, кожна особа може розраховувати на 27,5% в рік.

Депозити відкриваються в національній валюті. Якщо вкладник виявить бажання прив’язати їх до курсу долара, він може розмістити вільні гроші на термін до 18 місяців під 18%. Це своєрідна альтернатива валютним депозитам, оскільки за вітчизняним законодавством операції з валютою можуть проводити в повному обсязі організації.

Таким чином, кожен вкладник може вибрати відповідні для нього умови і отримувати відсотки щомісяця, щокварталу або наприкінці терміну. Розумним рішенням стане розбити свою суму на кілька частин. Деяку частину грошей можна залишити на більш тривалий термін і отримувати непоганий відсоток. Але щоб мати варіант для підстраховки на різні непередбачені випадки, є сенс покласти гроші на депозит на три або шість місяців. Тоді вкладник зможе розраховувати на 19% і 20% відповідно.

Вклади можна поповнювати, що допускається далеко не у всіх банках, і продовжувати. Перед тим як визначитися з вибором вкладу, кожна людина може розраховувати на консультаційну підтримку. Менеджери кредитної спілки «ЗаРаЗ» підкажуть, як варто вчинити, щоб прибуток був оптимальним, і допоможуть своїми компетентними порадами.