Сьогодні банками пропонується безліч усіляких типів кредитів на покупку квартири, автомобіля, побутової техніки або інших матеріальних цінностей, на які потрібна велика сума грошей. А також цільові споживчі кредити – на оплату навчання дитини, на ремонт, на відпочинок і на інші цілі …

Ясна річ, що краще взяти кредит в тому банку, де найменша відсоткова ставка і кращі умови отримання і його обслуговування. Щоб вибрати такий банк, необхідно розібратися з основними параметрами кредиту, що впливають на його вартість. На ці параметри слід звертати увагу в першу чергу – а це валюта, термін кредиту, процентна ставка, вид платежів.

По-перше, потрібно визначитися з в валютою кредиту. Основні кредитні валюти – це гривня і долар. Від стабільності валюти залежить процентна ставка кредиту. У доларах, як правило, дешевше, а в гривні – ставка більше в два з половиною рази вище, а часом і більше. Якщо Ви хочете взяти кредит в доларах, необхідно оцінити ризик того, що гривня дуже чутлива до економічної ситуації в країні і світі, і при дуже великих зміни курсу, кредит може стати великою тягарем для вашого бюджету.

Другий параметр – це спосіб розрахунку платежів по кредиту, в свою чергу вони поділяються на два найпоширеніших – диференційований і ануїтетний. При диференційованому способі розрахунку графік платежів розраховується наступним чином – тіло (сума) кредиту ділиться на рівні щомісячні платежі плюс щомісячний відсоток. При даному способі розрахунку, на початку терміну оплати кредиту, сума щомісячного платежу буде високою, але до кінця терміну вона зменшиться. При ануїтетному ж – до суми кредиту плюсуються відсотки за весь період користування кредитом, потім ця сума ділиться на кількість місяців. У підсумку, отримуємо рівну суму виплат на весь період користування кредитом. Розрахунок платежів, так як і валюту кредиту змінити після підписання договору не можна. Рекомендація, брати кредит в тій валюті, в якій у вас основний дохід.

При виборі кредиту варто звернути увагу, на скільки швидко банк готовий видати Вам кредит. Якщо в найкоротші терміни і з мінімальним пакетом документів, то зазвичай такі пропозиції найбільш невигідні, а значить дорогі. Також при кредитуванні на тривалі терміни ставка по кредиту зазвичай висока.

При підписанні договору, обов’язково уважно вивчіть документ, і поставте всі питання. Варто прямо поставити запитання працівникам банку про кінцевий місячному платежі. Також попросити показати графік платежів за сумою кредиту, яку Ви збираєтеся позичати. Після ознайомлення з повною інформацією варто приймати остаточне рішення.