Як відкрити депозит фізичній особі?

Відкриття депозитів дає можливість зберегти свої гроші від інфляції та отримати більше, ніж було спочатку вкладено. НБУ дає визначення такого вкладу як укладену між двома сторонами угоди. Гроші зберігаються на рахунках компанії і в встановлений термін повинні бути повернені в повному обсязі плюс відсотки. Конкретні умови визначає документ договору, що укладається під час оформлення депозитного рахунку.

Що таке депозит

Офіційне визначення депозит свідчить, що це ще один спосіб отримати прибуток за розміщені в банку кошти. Валюта може бути обрана будь-яка: як національна, і іноземна. Послуга доступна як для приватних клієнтів, так і для юридичних осіб, але ми розглянемо нюанси роботи з фізичними особами.

Фактично вклади це виключно кошти, в той час як поняття депозит може включати цінні папери, різні дорогоцінні метали та інші активи. У разі фізичних осіб на території України найчастіше поняття тотожні, оскільки йдеться найчастіше лише про гроші. Розділити їх можна за терміном:

  • до запитання, які можуть розміщуватись необмежену кількість часу. Власники мають право будь-якої миті відкликати свою угоду і отримати гроші з якоюсь, найчастіше невеликою, кількістю відсотків;
  • строкові, які відрізняються підвищеним відсотком, мають певний обумовлений термін запитання та можуть автоматично продовжуватись після закінчення договору.

Кожен самостійно вибирає для себе зручний вибір розміщення депозиту.

Що таке фізична особа

Щоб розібратися, що таке депозити фізичних осіб, потрібно спершу чітко визначити термінологію. Наведене вище поняття використовується для позначення приватних клієнтів, які пов’язані з організаціями чи компанії під час виконання фінансових чи інших операцій. Звичайна людина, яка поклала гроші на свій рахунок, це фізична особа. У той час як компанія, яка поповнила б баланс рахунку, буде юридичною особою.

Що потрібно для оформлення депозиту

У більшості випадків для відкриття вкладу вам знадобиться з документів лише паспорт, ІПН та витяг з реєстру проживання, якщо ви володієте ID карткою нового зразка. Банк може вимагати додаткові виписки або інші свідоцтва про ведення вашої діяльності, але це трапляється рідко і найчастіше має серйозні обґрунтування.

Переваги депозитів у фінансовій установі

Перевага в порівнянні з банком полягає в:

  • підвищеному відсотку
  • зменшеному мінімальному терміні внесення коштів до запитання;
  • покращеними умовами та преміальному обслуговуванні.

Тепер ви отримали відповідь на питання депозит, що це означає, і зможете скористатися вигідними послугами фінансової установи Zaraz. У разі виникнення додаткових питань ви завжди можете звернутися до консультанта будь-яким зручним для вас способом.