Коли настане пік попиту на нафту?

Через коронавірус попит на нафту у світі досягне свого піку в 102 млн бар./добу у 2028 році. Прогнози експертів незалежної норвезької компанії Rystad Energy. відзначають, що саме перехід до низьковуглецевої енергетики та COVID-19 наблизить піковий попит на нафту.

До пандемії фахівці прогнозували, що максимальний світовий попит на нафту досягне 106 млн б/д вже у 2030 році. Очікується, що відновлення попиту на нафту, до позначки, що існувала раніше, буде не раніше 2023 року (100,1 млн б/д).

У 2021 році попит на сировину впаде до позначки 89,3 млн б/д, відновлення буде повільним через ослаблення світової економіки та слабке відновлення авіаційної галузі.
«Ми не вважаємо, що COVID-19 залишив пік попиту на нафту позаду. Але ми визнаємо, що пандемія значно змінить розрахунковий момент пікового попиту на нафту, як з точки зору термінів, так і з точки зору обсягів», – заява старшого аналітика з нафтових ринків в Rystad Energy. У 2050 році попит на нафту знизиться до 62 млн б/д через очікувану високу частку ринку електромобілів, вважають в Rystad.