Кредит готівкою без заставного забезпечення видається тільки на підставі кредитоспроможності позичальника. Незабезпеченим кредитом є той, який отримують без використання майна, в якості застави. Позичальники, як правило, повинні мати високий кредитний рейтинг, який буде підтверджений для видачі кредиту без застави.

В області фінансів, кредит без застави відноситься до типу боргу або загального зобов’язанням, яке не забезпечено заставою на суму кредиту, видану кредитором на випадок банкрутства або невиконання умов для погашення заборгованості. У разі неповернення кредиту, кредитори будуть пред’являти претензії до позичальника через суд для стягнення боргу.

Видача банками кредитів без застави схильне високих ризиків, зазвичай, це дуже завищені відсоткові ставки – як умову покриття незабезпеченого боргу. Максимальні втрати по правильно забезпечених кредитах визначається як різниця між ринковою вартістю забезпечення кредиту та заборгованості. Отже, розглядаючи ситуацію в контексті кредитування із заставним забезпеченням, використання застави зменшує розмір ставки по кредиту в залежності від платоспроможності боржника. Без заставного забезпечення, кредитор втрачає всю суму за виданим кредитом, в разі дефолту або інших обставин, по-цьому повинен збільшити процентні ставки, для зменшення ризику.

Незабезпечений запорукою кредит може бути хорошим варіантом для людей, які не мають достатньо активів, які зазвичай виступають запорукою для кредиту.

Рішення щодо видачі кредитів без застави приймається швидко. Як правило, максимально швидко, буквально за кілька годин. Різні банки пропонують і різні суми кредитів. Розмір суми варіюється від 25 тисяч гривень, до 100 тисяч гривень. Сума отриманого кредиту залежить від кредитного рейтингу позичальника. Чим більшу довіру ви викличете у банку, тим на більшу суму кредиту можете розраховувати. Максимальний термін таких кредитів може досягати 60 місяців.

Позичальник може отримати кредит без застави і в будь-якому місті України, де є представництва великих банків і інших кредитних організацій, що надають дану послугу. При оформленні послуги банк з’ясує максимум інформації про вас, вашої, сім’ї. На які потреби береться кредит, банки не завжди цікавить, головне, щоб у вас був постійний місячний дохід – більше 1200 грн. у місяць.

Для прикладу ми розглянемо таку ситуацію, нам необхідно отримати кредит без застави в Києві на 50000 грн. Банк зажадає офіційне підтвердження доходу в розмірі близько 3500 грн. Ефективна ставка за таким кредитом з урахуванням щомісячних комісій, страхових платежів, і обслуговуванні складе не менше 30% в рік. Через рік отримаємо переплату 15000 грн. За три роки переплата складе 45 тис. гривень що є 90% переплати.