Самим не ризикованим типом кредитування для банку є заставне кредитування. Видаючи кошти в кредит під заставу, він не просто покладається на сумлінність і надійність клієнта, а й має гарантію того, що він поверне позику. Якщо виникають проблеми з кредитним погашенням і порушуються умови договору, то банк може розраховувати на те, що майно, яке було закладено, реалізується судовими приставами, а сума боргу буде погашена. Для позичальника чимало значить спокій банку – кредитора.

Переваги заставного кредитування

Основні переваги:

  1. Самий відчутний плюс – це знижена відсоткова ставка (на відміну від беззаставних кредитів). Якщо не забезпечені нічим споживчі позики обходяться клієнтові банку приблизно 30 – 40%, кредити з наявністю поручителів – в 20 – 30%, то кредит під заставу самий низькопроцентних: від 10 до 20% річних.
  2. Друга перевага в тому, що при отриманні кредиту під заставу, з’являється можливість розраховувати на більш тривалий час запозичення, ніж при звичайному позику готівкою. Якщо клієнт вносить під заставу транспортний засіб або будь-яку іншу рухомість, то термін запозичення буде від 3 до 7 років. Дуже вигідно брати кредит під заставу нерухомості. У цьому випадку тривалість кредитного довіри становитиме від 10 до 20% в рік.
  3. Третій незаперечний факт, який підтверджує користь заставного кредитування – доступність ціни запозичення більше, ніж за відсутності забезпечення. Якщо клієнт банку бере звичайний позику за відповідними документами (паспорт, довідка про доходи), то позика буде становити не більше, ніж 50 000 – 100 000 грн. Інша справа – прийти в банк з поручителями. Тоді сума запозичення складатиме від 100 000 до 250 000 грн. Таким чином, у приватної особи не важко взяти в кредит кілька сотень тисяч грн. на термін, який йому буде більш зручний.

Іпотека (кредит під заставу нерухомості) – це не тільки придбання житла, це запорука будь-якого нерухомого майна для отримання позикових коштів. Заставою може виявитися будинок, гараж, квартира або ділянку землі. Мета іпотечного кредитування – покупка власної нерухомості або отримання грошової позики для приємного проведення на невідкладні потреби.

Кредит під заставу вимагає додаткових витрат.

Перша не дуже приємна несподіванка, з якою може зіткнутися позичальник – це додаткові витрати під час оформлення цієї здавалося б дуже вигідної угоди. Найчастіше, коли терміново потрібні кошти, позикодавець не замислюється про те, що йому доведеться платити відсотки, причому не малі. Але це ще не все. Йому доведеться також заплатити і за наступне:

  1. Проведення незалежної оцінки ринкової та заставної вартості майна, яке він вирішив віддати в кредит під заставу (від 0,1 до 3% від вартості активів або фіксований збір (становить кілька тисяч грн)
  2. Майнове страхування предмета віддається під заставу на весь термін кредитного договору. Якщо це автомобіль, то відсоток буде становити від 7 до 15% від суми його вартості. Якщо ж це квартира, то від 0,3 до 1,5% від суми її вартості.
  3. Заплатити за реєстрацію і за держмита при оформленні іпотечного договору.
  4. За надання допомоги в складанні договорів, також за правову підтримку процедури. Тобто – оплачується допомога кваліфікованого юриста, ріелтора або іншого консультанта. Вони обов’язково будуть потрібні. У сукупності послуги коштувати від 1000 до 20 000 грн. Все залежить від масштабів операції.
  5. За додаткові довідки та виписки. Також за нотаріальне завірення документації (від 200 до 2000 грн).
  6. Виходячи з усього цього, можна відразу зрозуміти, що будь-який кредит влетить в копієчку. Але коли терміново потрібні фінансові кошти або нерухомість, то береш позику не замислюючись від здавалося б маленьких нюансах.

Варто відзначити, що позичальника очікують не тільки одноразові витрати. Йому доведеться провести доплату за його особисте страхування. Неодмінно будуть витрати і за різні комісії: видачу та приймання готівки, обслуговування рахунку та інші збори. У підсумку заощадити можна тільки в тому випадку, якщо вивчити всі тонкощі кредитних умов. Тоді переплата не буде такою великою.