Спираючись на міжнародну практику, можна говорити про успіх мікрокредитування в усьому світі. До взяття мікрокредитів вдаються люди, яким необхідна термінова матеріальна підтримка, а також їх беруть підприємці.

Як з’явилося мікрокредитування

У 1976 р з’явилася перша форма мікрокредитування фізичних осіб. Це сталося завдяки Мухаммеду Юнусу, який працював професором економіки. Юнус надалі отримав Нобелівську премію. Під час роботи він зрозумів, що навіть невелика матеріальна допомога надає безцінну підтримку нужденному людині. Жінці, яка виготовляла бамбукову меблі, він віддав двадцять сім доларів – свій перший мікрокредит. Пізніше Юнус створює банк “Грамін”, головною метою банку стає видача мікрокредитів. Зараз число позичальників у банку більш ніж 6.1 мільйона чоловік. На поточний момент банк видав приблизно чотири мільйони кредитів – їх загальна сума складає більш ніж п’ять мільярдів доларів.

Варто зауважити, що 98.4% взятих кредитів повертають вчасно. Спочатку, щоб отримати взяті кредити, банк використовував систему кругової поруки. Кредитори створювали спеціальні групи, члени групи повинні були доручатися один за одного.

Пізніше створюються інші схеми альтернативного кредитування.

Що з мікрокредитом сьогодні?

Зараз мікрокредитування є не тільки в більшості країн третього світу, але також і в США, в Європі. Крім цього, 2005р ООН оголосив “Международеним роком мікрокредитування” – це було зроблено з метою допомогти розвитку мікрокредиту, а також відзначити внесок мікрокредитування в викорінення злиднів у всіх державах.

Зауважимо, що в Росії мікрокредитування фізичних осіб не користується такою популярністю, як в інших державах. Можливо, це пояснюється тим, що кредитування мікропідприємств на увазі наявність великих ризиків. Що стосується вітчизняного заставного законодавства, то воно не дає можливості реалізувати застави швидко і без особливих витрат, якщо кредит все-таки не буде повернений.

З приводу достоїнств мікрокредиту варто відзначити, що даний кредит досить легко взяти, оскільки не потрібно надавати безліч різних документів.

Виходить, що мікрокредитування дає можливість дуже швидко отримати потрібну суму грошей. Однак варто враховувати, що це досить дорогий кредит. Крім цього, у позичальників може виникати залежність від мікрокредитів. Як запевняють експерти, на сьогоднішній день мікрокредитування вже не має на увазі початкову мету: за великим рахунком, воно не доходить до будинків.

Тонкощі мікрокредитування

На рік і більше юридичні особи мають можливість оформляти мікропозики. Від двох тижнів до кількох місяців – приблизно на цей термін вважають за краще брати кредити фізичні особи. При вказаних термінах не так сильно відчувається наявна висока ставка. Особливою потреби в довгому кредитуванні громадяни не мають. За великим рахунком, населення воліє брати мікрокредити тільки в складних ситуаціях, коли зарплата ще буде нескоро, а гроші на повсякденні витрати потрібні найближчим часом.

Потрібні документи для взяти мікрокредиту

Застава для взяття мікрокредиту не буде потрібно. Однак є ймовірність, що буде потрібен поручитель. Якщо ми говоримо про юр. особу, то від нього знадобляться нижченаведені дані:

– особисті дані позичальника;
– виписка з єдиного реєстру юросіб;
– на кінцеву звітну дату потрібна фінансова звітність;
– картка із зразками підписів начальства фірми, завірена нотаріусом.

Депозит в Києві і кредит під заставу нерухомості без довідки про доходи надає КС «ЗаРаЗ»