Онлайн-платежі

Багато експертів вважають що онлайн-платежі користувачів інтернет послуг схильні до загрозам атак шкідливих програм, так званого банківського троянця, завдяки зусиллям кібер злочинців. Здібності даної програми дають кібершахраїв доступ до інформації користувачів, що вводиться ними за допомогою інтернет-ресурсів онлайн-банків не виключаючи авторизованих даних користувачів. Таким чином під час проведення онлайн-платежів з доступних банківських рахунків зловмисники здійснюють перекази фінансів з рахунків користувачів на свої або, щоб відвести підозри і заплутати сліди на чужі.

Найбільш поширені випадки злочинного крадіжки в глобальній мережі здійснюються при в ході клієнтських застосувань систем електронних платежів, покупок з використанням онлайн інтернет-магазинів і платежів через інтернет-банки. У всьому в першу чергу винні самі інтернет-користувачі своїми наївними переконаннями в ефективної надзахищені банківських мереж і комп’ютерних систем.

Найбільш ризикованим випадком при користуванні послугами інтернет-банкінгу буває випадок нелегального проникнення до рахунків третіх осіб. Бувають також випадки збою системи виникає в разі обривання лінії інтернет, порушення з’єднання електронної мережі або інших труднощів з технічного боку, через які клієнти також ризикують залишитися без своїх фінансів. У таких випадках грошові потоки при онлайн-платежі можуть загубитися, тобто будуть списані але не дійдуть до кінцевого рахунку на який були відіслані.

Для більшої безпеки здійснення онлайн-платежів банками були прийняті рішення у використанні таких засобів захисту при наданні дистанційних послуг своїм клієнтам:

  • Шифрування даних за допомогою SSL – це криптографічний протокол, який встановлює захищений канал з’єднання для перенесення інформації в глобальній мережі і запобігає несанкціоноване заволодіння закритими даними в інтернеті або іншим потокам зв’язку. Шифрування SSL забезпечує належний рівень захисту передачі секретної інформації за допомогою шифрованого з’єднання по завершенні процесу обопільної перевірки автентичності між клієнтом і сервером.
  • Система використання одноразових паролів, які користувач отримує в банкоматі. На сьогодні використання одноразових паролів застосовується вкрай рідко українськими банками.
  • Система двоступеневої захисту включає перевірку справжності ідентифікатора клієнта (пароль і логін клієнта) а на другому етапі – безпосередньо коли виконується сама операція використовується захист під виглядом СМС-пароля, електронного цифрового підпису – і т.д.
  • Використання одноразового смс-пароля, для підтвердження будь-якої операції в певний виділений банком проміжок часу, який клієнт отримує на свій телефонний номер, пов’язаний з аккаунтом клієнта.
  • ЕЦП – реквізит, який отриманий за допомогою криптографически перетвореної інформації за допомогою згенерованого ключа, що підтверджує операцію.
  • Використання кілька спрощених версій електронного цифрового версії – зовнішніх електронних пристроїв.

Щоб захистити онлайн-платежі користувачів інтернет-банкінгу в деяких випадках не обходяться і без генератора одноразових паролів, що підключається до клієнтського ПК за допомогою usb-порту і не потребує при цьому спеціального ПО. При використанні іншої системи захисту застосовується сторонній генерується при початковому з’єднанні з системою електронний ключ, що зберігається на сторонньому носії для подальшого застосування при виконанні операцій онлайн-платежів в системі.

Кредити на потрібну суму: кредит під заставу нерухомості в Києві