У фінансах, кредит – це борг, про що свідчить письмове оформлення, в якому зазначено, серед іншого, суму позики (тіло кредиту), процентну ставку і термін погашення. Кредит має на увазі розподіл активів на період часу між кредитором і позичальником.

При кредиті позичальник спочатку отримує і бере в борг суму грошей, від кредитора, і зобов’язаний виплатити і погасити однакову суму кредитору по закінченню деякого часу. Як правило, гроші виплачуються регулярними платежами, або погашаються частинами; при ануїтете, кожен платіж на однакову суму.

Кредит, як правило, має свою вартість, її називають відсотками на суму заборгованості, яка є заробітком кредитора і дає можливість брати участь у кредитуванні. З правової точки зору кредиту, все обов’язки і обмежень дотримується договором, який також тримає позичальника в рамках додаткових обмежень. Хоча ці обмеження стосуються кредиту в грошовій формі і фактично будь-який матеріальний об’єкт, може бути також описаний в рамках договору.

Виступити в якості кредитора це основна роль для фінансових установ. Інші фінансові установи, випускають інші боргові контракти, наприклад, такі як облігації.

Забезпечений заставою кредит це позика, в якому позичальником надаються якесь майном (наприклад, автомобіль або нерухомість) в якості застави.

Іпотечний кредит – це поширений вид боргового інструменту, грошові кошти якого використовуються багатьма фізичними особами для покупки нерухомості. Банківська фінансова установа, як безпеки кредиту має права власності на житло до тих пір, поки всі обов’язки по іпотеці не буде виплачена в повному обсязі. У разі, якщо позичальником не виконані зобов’язання по кредиту, банк має повне законне право повернути собі будинок та інші об’єкти нерухомості, а також продати його, щоб компенсувати втрачені суми.

У деяких випадках кредиту, отриманого на придбання нового, а також вживаного транспортного засобу, заставою може бути сам автомобіль, так же, як в іпотечному кредиті запорукою є житло. Тривалість кредит авто значно коротше – чим корисний термін служби автомобіля. Існує два типи авто кредиту, прямі і непрямі. Поняття прямого авто кредит – це кредит, якщо Банк дає гроші безпосередньо споживачеві. Непрямий авто кредит – це, коли дилерський автомобіль виступає в якості такого собі посередника між банком / фінансовою установою та споживачем.

Беззаставними кредитами є грошові позики, які не підтверджені активами позичальника. Ці кошти можуть бути доступні з фінансових інститутів під різними шляхами або маркетингових пакетів:

  • борг по кредитній карті
  • персональні кредити;
  • кредитів або кредитних ліній;
  • банківські овердрафти;

Процентні ставки, що застосовуються до різних форм кредитування варіюються в залежності від позичальника. Процентні ставки за беззаставними кредитами, як правило, завжди вище, ніж за незабезпеченими кредитами, так як незабезпечений кредитор має мало шансів на повернення в разі дефолту позичальника. Незабезпечений кредитор в судовому порядку стягує грошовий штраф за порушення договору, а потім і здійснює виконання рішення суду щодо позичальника, а так само на право використання активів позичальника як засіб повернення боргу (тобто, ті, які ще не в заставі у інших кредиторів ). З цього, більш високі процентні ставки відображають додатковий ризик того, що в разі неспроможності (банкрутства), борг може бути безнадійним.

Оформлення кредиту: взяти кредит готівкою