Відкликання згоди від укладення кредитного договору

Всі знають те, що покупці можуть відмовитися від придбаного товару в будь-якому магазині на законних підставах в період 14 днів від дати покупки даного товару, навіть не пояснюючи причину повернення, повернувши його в належній якості без видимих ​​дефектів при наявності чека товару. Таке ж правило застосовується і щодо банківського кредиту.

В Українському законодавстві вказано в Законі «Про захист прав споживачів» невід’ємне право надавати споживачеві на відкликання свого угоди щодо укладення договору по кредиту без вказівки будь-якого пояснення і причини відмови в період 14 календарних днів від підписання кредитного договору з фінустановою. Починає діяти це право з того моменту як був переданий примірник висновку цього договору споживачеві.

У разі якщо споживач не отримав оригінал договору від тому, що їм було взято кредит, він має право, якщо буде така необхідність в будь-який момент відмовитися від нього. Тобто якщо банк не вручив оригінал договору клієнту про те що йому було надано кредит, або не має в наявності докази того, що даний оригінал був вручений, позичальник має право відмовитися без жодного пояснення від кредитного договору з фінустановою протягом 14 днів з від дати підписання договору, або в будь-який час до того, як отримав договір.

Відповідно до існуючої законної процедури позичальником подається в банк відповідну заяву на відмову від кредиту, і фінустановою повертаються отримані від позичальника кошти. В цьому випадку позичальником повертаються лише відсотки по кредиту за фактичне користування ним в період терміну від 10 до 14 днів, а банком повертаються всі платежі, комісії, які сплатив клієнт проходячи процедуру оформлення кредиту. Після цих взаємних дій між банком і фізичною особою припиняються відносини.

Бувають випадки зловживання банками недостатньою обізнаністю позичальників, при яких банками пропонується клієнтам право відмови від кредиту, але в якості деяких пільгових умов таких, наприклад, як рекламна акція.

Тут слід зазначити, що право клієнта відкликати свою угоду на кредит не відноситься до кредиту націлений на придбання житла, іпотечного кредитування, і кредитами мали на меті придбання певних послуг, які за термінами свого виконання завершилися раніше ніж закінчився термін на процедуру відкликання згоди.

У більшості випадків до негативних наслідків оформлення кредиту призводить те, що люди беруть в банках кредити під емоційним сплеском від різноманіття банківських пропозицій, і, оформляючи кредит, забувають для початку підрахувати ту суму, яку необхідно буде витратити для погашення кредиту.

Кредити на потрібну суму: кредит під заставу нерухомості в Києві