Що таке депозит та як він працює?

Депозитом називають надійний та зручний спосіб збереження власних активів та отримання стабільного доходу. Як активи у цьому випадку розглядаються гроші, дорогоцінні метали чи цінних паперів. Кошти на депозит у гривні відсотки можна отримати одразу після укладання відповідного договору. Згідно з його умовами кредитна спілка приймає на зберігання та зобов’язується повернути отримані кошти. Додатково вона виплачує відсотки використання наданих коштів. Процентна ставка починає нараховуватись з моменту внесення коштів на рахунок. Депозити, якщо це не буде обумовлено окремо, не можна забрати до закінчення обумовленого терміну. Дострокове розірвання договору може призвести до втрати відсотків, що є невигідним для клієнтів.

Процентні ставки за депозитами в Україні

Гривневий депозит залишається одним із найбільш популярних фінансових інструментів, які пропонують своїм клієнтам багато фінансових установ. Це дозволяє знайти саме ту фінансову установу, умови для відкриття вкладу в якій будуть найвигіднішими. Достатньо ознайомитися із запропонованими процентними ставками, які можуть серйозно змінюватись в залежності від терміну вкладу, а також валюти, в якій відкривається рахунок. Прибутковість багато в чому залежить від процентної ставки. Це означає, що її можна збільшити, якщо відкрити депозит у гривні на 3 місяці із можливістю його поповнення. Водночас практика показує, що найвигідніші умови для відкриття депозитів встановлені на пропозиції, в яких не передбачається можливість подальшого поповнення.

Відкриваючи депозит, звертайте увагу на його валюту. Найчастіше банки пропонують відкрити депозит у таких валютах:

  • у гривнях;
  • в доларах;
  • в євро.

Кошти у гривні на депозит залишаються найвигіднішим рішенням. Причина полягає у високих процентних ставках, які встановлюють заклади для залучення нових клієнтів. У доларовому чи євро еквівалентах відсоткова ставка невисока, але й інфляційні ризики будуть мінімальними.

Відкривати гривневий депозит рекомендується лише у тому випадку, якщо ви впевнені у надійності фінансового закладу. Для цього слід вивчити рейтинг стабільності, інформація про який постійно оновлюється. Під час укладання угоди із фінансовою установою необхідно уточнити наявність в установи права змінювати відсоткову ставку у період співробітництва. Чимало банків перейшли на практику підлаштовувати відсоткові ставки відповідно до актуальної кон’юнктури ринку. В цьому випадку процентна ставка може як збільшитися, так і помітно просісти, тому цей пункт договору не підходить всім.

Особливої ​​уваги вимагає до себе та положення договору щодо повернення коштів із депозиту. Зазвичай подібна процедура здійснюється після закінчення терміну дії вкладу. В той самий час кошти в гривні на депозит можна покласти під різні умови. Банк може повертати кошти в односторонньому порядку або залишити їх на рахунку клієнта. У разі відбувається припинення нарахування відсотків після закінчення терміну депозиту. Альтернативним варіантом є продовження депозиту одразу після його закінчення з мінімальною процентною ставкою. Такий депозит у гривні можна буде будь-якої миті зняти, а відсоткову ставку на нього буде встановлено в символічному розмірі.

Якщо ви давно хотіли почати заробляти на власних заощадженнях, ми завжди готові допомогти в цьому. Наші консультанти мають багаторічний досвід, тому допоможуть кожному клієнту знайти для себе найпривабливіші умови. Вигідний депозит у гривні забезпечить вас додатковим доходом, для якого не потрібно докладати зусиль.

Депозит у гривні