У вас є ідеї, бажання, і план. А вам не вистачає оборотних коштів, чи не так? Процедура оформлення кредиту малому бізнесу може пройти легко або з ускладненнями – все залежить від того, як ви підготувалися. Дотримуйтесь цій формулі для отримання кредиту для бізнесу, і ви можете перейти до більш важливим речам.

Підготовка: Ключ до успіху при отриманні кредиту для малого бізнесу.

Якщо ви хочете обґрунтовано довести, що «ви або ваш бізнес коштує грошей», вам потрібно, підготувати ряд документів. Перше – це ваша особиста кредитна історія, яка має відношення до вашої позиці для малого бізнесу, це особливо необхідно, якщо ваш бізнес має коротку життєву історію. Банки будуть вважати, що ви керуєте своїм бізнесом в тому ж порядку, як ви керуєте своїми особистими фінансами. Принесіть свою кредитну історію і до вас підійдуть з більшою лояльністю.

Друге – фінансова звітність за вашому бізнесу. Вона потрібна для того, щоб показати фінансовий стан вашого підприємства. Кредитор хоче знати яку цінність має ваш бізнес і який у вас оборот грошей. Якщо ви серйозно поставитеся до кредитування свого бізнесу, то у вас вже готові докладні проформи звітності. Це дасть інформацію для прогнозування ціни на ваш бізнес в майбутньому.

Нарешті, переконайтеся в наявності у вас оновленого бізнес-плану. При підготовці докладного бізнес-плану, ви будете використовувати ваші фінансові звіти і необхідні проформи. Банк видасть кредити малому бізнесу тому, хто має всі зазначені документи. Завзято рекомендуємо підготувати бізнес-план настільки детально чітко і ясно, наскільки це можливо – в тому числі біографії вас і ваших партнерів, ваш досвід, ваші переваги і стратегії, і багато іншого.

Отже, пакет документів готовий, прийшов час, йди по банкам і «просити грошей» – взяти кредит. Куди варто звернутися за кредитом для малого бізнесу? Так як вам доведеться надати всю вашу особисту, ділову і фінансову інформацію, в будь-якому випадку, робити це з ким попало не варто. Краще з тим, хто вже володіє вашої фінансової інформацією.

Почніть з банківських установ, які вас обслуговують. Там вже напевно знають вашу кредитну історію і фінансовий стан, висока ймовірність того, що вони зможу вам допомогти з кредитом, так як ви вже маєте історію роботи з ними. Майте на увазі, що велика частина ризиків, з точки зору банку, полягає в невизначеності погашення зобов’язань по кредиту.

Якщо ви не маєте можливість або не хочете звертатися в банки, з якими вже налагоджено партнерство, тоді пошукайте пропозиції банків, кредитних організацій, наприклад, в ділових газетах. Ці установи активно шукають клієнтів, і такий процес як отримати гроші в кредит у них буде спрощено.

Інший варіант полягає в зверненні до кредитних спілок. Зазвичай ці структури компактні, що дасть вам можливість при обговоренні ваших запитань безпосередньо спілкуватися з вищестоящими особами, які приймають рішення.

Більші банки мають більш високі вимоги і складні процедури, пов’язані з кредитуванням малого бізнесу. Навіть в тому випадку, якщо менеджер, з яким ви спілкуєтеся вірить в вас, він або вона, можливо, не в змозі допомогти.

Що робити, якщо ви не можете отримати кредитування малого бізнесу?

Якщо у вас виникли труднощі в отриманні дозволу на позику для малого бізнесу, вам, можливо, доведеться спробувати деякі альтернативні джерела. Не хвилюйтеся, це часто буває як для малих, так і для великих підприємств.

Бажаємо успіху вам в отриманні кредиту для розвитку вашого бізнесу.