У Законі мав назву “Про банки і банківську діяльність” чітко прописано як врегулюється на території України банківська таємниця. Чітке визначення поняття “банківська таємниця” викладається даним документом, як інформація представляє відомості про фінансову діяльність клієнта і стан його фінансів, що стала явною фінустанові внаслідок обслуговування клієнта. До поняття банківської таємниці також відносять інформацію містить в собі персональні дані клієнта, про операціях здійснюються клієнтом, про стан рахунків клієнтів.

Що стосується публічної звітності банків, що подається до Нацбанку, то банки в праві по своєму обов’язку надавати узагальнену інформацію про кількість своїх клієнтів, а також відомості про суму виданих кредитів, про безліч залучених вкладів, про наявність їх активів, пасивів і т. Д. А більш детальну інформацію щодо конкретних імен захищає банківська таємниця, але на жаль захищає її мало надійно.

Базовими основами, які можуть спричинити розкриття банківської таємниці має право послужити письмовий дозвіл отримане від власника (досить рідкісний випадок мабуть) або ж рішення судової інстанції. За правомірному рішенням суду можна розкрити потрібну інформацію перед будь-яким які цього потребують особою, відомством або органом, якщо суд прийме рішення на позитивну сторону. Правда і це слабо поширений випадок.

Крім цього є відомства і органи, які мають право вимагати відкрити доступ до конфіденційної інформації про клієнта використовуючи при цьому письмовий запит, і не звертаючись за цим в судовий орган для того, щоб отримати дозвіл. До таких належить Держфінмоніторинг – організація має вагомі повноваження по частині що стосується протидії відмивання так званих «брудних грошей». Посилаючись на профільне положення, в її праві вимагати і отримати всю потрібну інформацію, яка полягає у відомостях і документах, яка будь-яким чином стосується операцій з фінансів, що включають і відомості з надання комерційної або банківської таємниці.

Що стосується Міністерства доходів і зборів, воно по кожному клієнту право переглянути інформацію по банківських рахунках (їх наявність або відсутність), отримавши всю інформацію з довідок та рахунків, а доступ до більш конкретної інформації йому закритий. Фінансові операції на суму понад 150 тис. Грн., Що підлягають під фінансовому моніторингу та які підпадають під визначення банківською таємницею підлягають виключенню з цього правила.

Таким службам, як СБУ, МВС а також Антимонопольному комітету розкривається інформація банківської таємниці будь-яких суб’єктів підприємництва. Цим органам за запитом поданим у письмовій формі відкривається інформація, що містить у собі операції по фінансових рахунках за певний проміжок певного юр. або фіз. особи – підприємця, який потрапив в поле інтересів. Але вищепереліченим органам без укладення судової інстанції не відкривається дозвіл на перегляд операцій по рахунках стосуються клієнтів фізичних осіб.

В обов’язки банку входить повністю розкриття інформації стану фінансів клієнта перед Виконавчою службою, за умови що ця інформація запитується при процесі коли відбувається виконання судового ув’язнення в примусовому порядку.

Особиста інформація всіх обслуговуються клієнтів в будь-якому банку також відноситься за своєю суттю до банківської таємниці, не може бути оприлюднена без згоди, оформленого в письмовому вигляді самих клієнтів.

Для збору інформації про фінансову історії і положенні фінансів клієнта і передачі її належним чином в бюро кредитних історій, позичальники надають банкам згоду складене в письмовій формі на здійснення процедури зі збирання, зберігання, використання та поширення інформації про нього за допомогою бюро, що включає в себе положення про тому як виконується платіжна дисципліна самим позичальником, до якої банки проявляють особливий інтерес при складанні та підписанні договорів з клієнтом.

Якщо стався випадок оприлюднення інформації, що визначається як належить до банківської таємниці, то зі свого боку фізичній особі клієнта банку має право вимагати від осіб розголошувати її відшкодувати в повній сумі вартість матеріального і морального збитку.

Кредити на потрібну суму: кредит під заставу нерухомості в Києві