Коли у людини з’являються вільні фінансові активи в чималій кількості, то виникає закономірне питання: куди можна вкласти гроші з вигодою? Нести свої кровно зароблені в один з банків – не надійні. В умовах тривалої економічної кризи немає ніяких гарантій, що вкладник отримає свої гроші назад. З іншого боку, капітал не повинен лежати мертвим вантажем «під матрацом», він повинен працювати і примножуватися.

Далі мова піде про те, куди можна вкласти гроші і як отримати прибуток. Отже, розглянемо чотири ідеї для приватних інвестицій.

Валюта

Куди можна вкласти гроші під відсотки? Відразу напрошується очевидний варіант: в іноземну валюту. Але чи так це вигідно насправді? Вся справа в тому, що в світі раз у раз спалахують нові валютні війни, що призводять до значних коливань курсів. Так, навіть найдосвідченіші експерти сьогодні не ризикнуть спрогнозувати, яким буде курс євро або фунта стерлінгів, скажімо, через півроку. З іншого боку, внесок співвідношення ціни і якості в більш-менш надійну іноземну валюту допоможе покрити показники щорічної інфляції, які знаходяться на рівні в 5-6% (за офіційними даними).

Золото

Наскільки надійно вкладати свої активи в золото – цю «вічну цінність»? Однозначно сказати складно. Попит, а значить і ціна, на жовтий метал в світі постійно зростає. Однак варто розуміти, що банківські установи, як правило, продають клієнтам золото віртуальне, безготівкове (тобто, те, яке ще навіть не здобуто із земних надр). І якщо раптом велика частина вкладників зажадає від банків видати їм на руки справжнє золото, то ціна на нього може різко і суттєво впасти.

Нерухомість

Нерухомість – ще один популярний варіант вирішення дилеми: «куди можна вкласти гроші, щоб отримати прибуток?». Житло в багатьох містах України дорожчає, навіть не дивлячись на бурхливий економічний криза. Це, в першу чергу, пов’язано саме з тим, що українці не довіряють банкам. Однак чи буде нерухомість рости в ціні і далі – однозначної відповіді на це питання немає.

Дрібний і середній бізнес

Якщо ви до цих пір не знаєте, куди можна вигідно вкласти гроші – зверніть свою увагу на малий бізнес. В умовах кризи, саме маленькі підприємства здатні принести відчутний дохід. Правда, в разі такого інвестування потрібно ретельно простежити попит на конкретну продукцію, а також вивчити можливих конкурентів на ринку.

Вигода, вигода, і ще раз вигода. Правильне інвестування грошей

Отже, куди можна інвестувати гроші в сучасних умовах? Варіантів дуже і дуже багато. Щоб вибрати найбезпечніший і максимально вигідний варіант, слід прорахувати всі можливі ризики свого вкладення. Отримати грамотну консультацію про те, куди можна вкладати гроші, а куди – не варто, можна у фахівців нашої установи.

Кредитна спілка «ЗаРаЗ» – це досвідчений і професійний колектив, успішно займається взаємним кредитуванням між фізичними особами. У нас будь-який власник капіталу зможе визначитися, куди можна інвестувати свої кошти з максимальною вигодою і з найменшими ризиками.