Експерти розповіли як змінилися уподобання покупця квартири на первинному ринку житла через карантин

Через карантин покупці побачили, що ускладнення можуть викликати не тільки будівництва з недосконалою документацією, але і ті, що будуть залежать від фінансових вкладень покупців.
Карантин спричинив для багатьох будівництв зупинку потоку грошей, що автоматично призвело до заморожування об’єктів, навіть якщо спочатку таких намірів не існувало. Відповідно покупець став набагато більш вибагливим до забудовника, як раніше на «авось» вже ніхто не розраховує. Навіть чиновники не йдуть ні на які поліпшення для забудовників, бо вони бояться що їх звинуватять у корупції.

Також люди перестали купувати квартири на початковій стадії будівництва. За даними експертів найбільший попит мають наразі проекти які завершені на 70-80%, тобто це вже фінішна стадія.
Зріс також попит на квартири з готовим ремонтом. По-перше, це значно дешевше, ніж робити самому ремонт. По-друге, в умовах карантину робити ремонт у квартирі стало важче. Відзначається, що така практика поширена у Європі.

Покупці також стали цікавитись у скільки обійдеться їм подальша експлуатація квартири (комунальні платежі та інші). Через це великі апартаменти стали менш привабливими на ринку.
Відмічається що ринок нерухомості добре адаптувався до умов карантину і постраждав не так сильно як інші галузі. Тому що будівництво на період карантину не зупинялось, а продажі велись в режимі онлайн.