Кабмін розблокував призупинені на час карантину перевірки

18.03.2020 року Верховна Рада України наклала заборону на податкові перевірки у зв’язку з повним локдауном у країні. Цю заборону було продовжено декілька разів, але зміни які були внесені у закон про держбюджет на 2020 рік від 17 вересня переглянули питання мораторію.

Тепер органи, що контролюють зможуть проводити перевірки відповідно до постанови від 3 лютого 2021 року 2021 No 89, яку було опубліковано на урядовому сайту.

Отже, Кабмін ухвалив:

Підприємства, які за відомостями аналітичної системи проводять ризикові операції та які підпадають під поле зору слідчої комісії ВР з питань розслідувань фактів корупційних схем у діях чиновників опублікованих у ЗМІ.

Також, актуальна перевірка документів щодо дотримання граничних термінів надходження товару за імпортними операціями або виторг валюти за експортом.

Якщо виникають скарги стосовно дій або недбалості органів контролю по незаконному нарахуванню фінансових зобов’язань платників податків.

Що стосується фізичних осіб підприємців – дія мораторію для них не закінчується.

Наголосимо, що заступник міністра фінансів Світлана Воробей вважає, що відсутність контролю з оплати податків з боку держави несе негативний вплив для бюджету та бізнесу, який працює чесно.