Кількість IT-фахівців в Україні зросте на 24% до 2024 року

Кожен рік в Україні росте попит на фахівців в ІТ-галузі. Згідно з опитуванням BRDO, незалежного експертно-аналітичного центру, створеного за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі та за фінансової підтримки міжнародних донорів, кількість IT-випускників в країні у 2024 році буде складати більше ніж 20 тисяч осіб. Якщо порівнювати з 2020 роком, це на 23% більше.

Звісно є різні сценарії та темпи зростання нових фахівців у сфері ІТ, але попит на таких спеціалістів в Україні вже складає 30-50 тис. осіб щороку.

Якщо справдиться прогноз активного росту, то частка студентів у цій сфері буде зростати поточними темпами до 16,1 відсотка у 2026 році. Тоді у 2030 році можна очікувати до 37 тисяч нових фахівців.

Звичайно є більш стриманий сценарій, якщо відсоток вступників буде на тому ж рівні що і зараз – це 12 відсотків. Тут вже у 2030 році очікується випуск 27,8 тис. молодих талантів. У такому разі можливо досягти зростання випускників тільки завдяки демографічним змінам.

У самому песимістичному варіанті вступників на ІТ-направлення буде значно менше, до 10 відсотків у 2026 році. За таким сценарієм 2030 рік принесе тільки 23,2 тисячі молодих експертів.

Отже, можна зробити висновок, що на сьогодні вища освіта в галузі ІТ не може надати необхідну кількість фахівців, але цього можна досягти у майбутньому. Звісно є ще неформальна освіта, наприклад перекваліфікація, залучення спеціалістів з інших галузей, які безперечно мають важливу роль у зростанні людського капіталу IT-галузі.