Взяти кредит на квартиру в Україні

Для більшості громадян України банківський кредит є, мало не єдиним способом придбання своєї першої квартири і також непоганий варіант для розширення житлоплощі. На сьогоднішній день ситуація склалася таким чином, що банки видають кредити на квартиру на цілком прийнятних умовах.

Взяти кредит на квартиру в Україні можливе на термін до 30 років, при цьому процентну ставку банк встановлює от17-18% річних (хоча в подальшому вона може змінюватися), а початковий внесок в більшості випадків складе від 20% до 50% вартості житла. Відсоток початкового внеску для кредитів на квартиру може залежати від вартості самої квартири, її площі. Чим вище початковий внесок, тим нижче відсоткову ставку кредитування буде виставляти банк в рамках вищевказаної.

Відсоткова ставка ще може залежати від методу (графіка) погашення кредиту. Розрізняють аннуїтетний і стандартний графік погашення кредиту. Ануїтет це графік, при якому кредитна заборгованість погашається в рівних проміжках часу рівними платежами, що складаються з грошових коштів на оплату відсотків і часткового повернення кредиту. Стандартний – це графік, при якому належить до виплати сума віддається в кінці терміну кредиту. Ще може бути варіант коли в певні рівні періоди виплачуються лише відсотки, а суму основного боргу позичальник повертає в кінці терміну кредиту. При ануїтетному графіку комісія може бути трохи нижче, ніж при стандартному.

Також в більшості своїй банки беруть одноразову комісію за видачу кредиту, тобто відсоток, який ви зобов’язані віддати банку один раз за те, що отримуєте від нього кредит. З огляду на суму і термін кредиту, фінансовий стан позичальника величина одноразової комісії може дещо відрізнятися і складатися або у вигляді фіксованої суми, (що рідше), або розраховуватися в процентному співвідношенні. В середньому комісія за видачу кредиту може становити від 0 до 2%.

Беручи до уваги всі фактори, можна розрахувати кредит на квартиру самому, або ж використовувати при своїх розрахунках кредитний калькулятор. Щоб вигідніше взяти кредит потрібно зіставити кілька варіантів розрахунків.

При видачі кредиту на сьогоднішній день позичальник повинен відповідати висунутій йому набору жорстких вимог за віком і сімейним станом. Так як термін кредитування обмежений датою відповідної дати виходу на пенсію (60 років) то при терміні кредиту, наприклад на 15 років, вік позичальника не повинен перевищувати 45 років. Мінімальний вік позичальника частіше повинен складати 25 років на момент оформлення кредиту. Також банк може зажадати поручителя когось із близьких (чоловік і жінка, родичі) приблизно того ж віку, або інших осіб з доходами не нижче ніж у позичальника, і з даними які будуть відповідати вимогам банку, які нададуть додаткову гарантію повернення грошей.

Для прийняття позитивного рішення щодо видачі кредиту в будь-якому банку України дохід позичальника є основним фактором. Багатьма банками беруться до уваги не тільки документально підтверджені доходи позичальника, але і побічно підтверджені такі, як дохід від оренди нерухомості, доходи від дивідендів та інші, а також стан майна позичальника. Чим більше запитувана сума кредиту, то більша повинен бути розмір доходів.

Також позичальник повинен мати в минулому і на даний момент ідеальну кредитну історію. Тому що банки беруть обов’язково в бюро кредитних історій дану інформацію про Ваших кредитах, і про те, як ви їх погашали, чи не було прострочень по погашенню. Цей фактор відіграє велику роль в ухваленні рішення щодо видачі нового кредиту. Свою кредитну історію ви можете перевірити кількома способами, але безкоштовно тільки один раз в році.

Детальніше: як взяти гроші в кредит на квартиру та інші потреби