НБУ проведе перший аукціон своп процентної ставки

НБУ запланувало аукціон своп процентної ставки на 2 липня, тобто у четвер. Цей інструмент новий для ринку і він має допомогти банкам з можливістю хеджувати (зменшення процентних ризиків що призводить до стимулювання інвестицій та кредитування на довгостроковий період).

Щоби стати учасником аукціону треба подати заяву до 12 години 2 липня через FX Trading в торговельній системі Refinitiv або IB Chat в системі Bloomberg. Установлена мінімальна сума заявки для банків, це 10 млн гривень, при цьому 1 банк може подати 5 заявок. НБУ встановило що загальний обсяг коштів для аукціону буде на рівні 2 млрд гривень.
Результати аукціону можна буде дізнатись о 17 годині того ж дня.

Своп процентної ставки – буде ціновим аукціоном. Цей інструмент працює наступним чином: банк який надає заяву для отримання кредиту під незмінну процентну ставку у випадку її затвердження НБУ, дає вже національному банку кредит на таку саму суму, але вже з плаваючою відсотковою ставкою. Дата погашення у цих кредитів однакова. Таким чином банки «застраховуються» від змін курсу гривні та зможуть без ризику видавати кредити на довгостроковий період у національній валюті що стимулюватиме економіку.