Протягом останніх декількох тижнів середні ставки за депозитними вкладами серйозно не змінилися. У той час як гривневі депозити стали трохи прибутковіше, ставки за вкладами у всіх видах іноземної валюти продемонстрували тенденцію до незначного зниження.
Середній показник зменшення ставок склав 0,07%. Найпривабливіші умови пропонує Мегабанк. Середня ставка при розміщенні вкладу в доларах США на 12 місяців становить 4,77%. Поклавши на депозит свої гроші в валюті на 6 місяців, вкладник зможе розраховувати на 4,15%.
Друге місце за вигідністю вкладів в доларах займає Укргазбанк. Це 4,66% і 3,41% при оформленні депозиту на рік і на півроку відповідно. На третій позиції – Прокредитбанк. Він дає 4,5% по вкладах у доларах США на 12 місяців.
Якщо говорити про депозити в євро, то найвигідніші умови в Укргазбанку. Середня ставка на 12 місяців становить 4,83%. Друге місце у банку Глобус (4%), а третє – у Мегабанку (3,77%).
Надійні банки з іноземним капіталом пропонують низькі процентні ставки як в доларах США, так і в євро. Показники за вкладами терміном на рік складають 0,01% (ОТП), 0,58% (Кредобанк) в євро, 0,01% (Креді Агріколь, Райффайзенбанк), 0,25% (ОТП) в доларах США.
Згідно з проведеними опитуваннями вкладників, 25% висловлюють довіру ПриватБанку. На другому місці – державний Ощадбанк, на третьому – Мегабанк. При цьому рівень загальної довіри до банків збільшується. Якщо в минулому кварталі на запитання, чи погодився б респондент відкрити в банку депозитний рахунок на суму, що перевищує гарантовані державою 200 000 гривень, ствердно відповіли 12% респондентів, то зараз їх кількість збільшилася до 15,5%.
Вибираючи банківську установу для розміщення вкладу в іноземній валюті, варто ознайомитися з рейтингами стійкості банків:
- Райффайзен Банк Аваль;
- УкрСиббанк;
- Креді Агріколь Банк.
Це оцінка, сформована на базі інформації з відкритих джерел за підсумками другого кварталу 2020 року. Тут враховуються ліквідність і якість активів, а також можливість підтримки установ іншими фінансовими структурами ззовні.