Під контроль НБУ перейшли ломбарди, страхові та кредитні компанії

З 1 липня була введена в дію система «спліт», яка передбачає прийняття нових повноважень НБУ з регулювання небанківського сектору. Голова НБУ Яків Смолій відзначив у своїй промові що фінансова стабільність зумовлена прозорим та ефективним ринком. Центробанк очікує від небанківських фінансових організацій клієнтоорієнтованості та прозорості дій. В першу чергу у новій ролі увага регулятора буде приділена до впровадження інтегрованої моделі регулювання і нагляду за фін. ринками та подальшому реформуванню згідно з міжнародним досвідом.

Головні переваги нової системи – це впровадження більшої прозорості на ринку, встановлення адекватних правил гри для всіх. НБУ наголошує що кожен сектор буде детально вивчений та тільки після цього будуть введені програми для реформування і розвитку. Також регулювання буде відрізнятись у залежності чи залучає фін. установа кошти клієнтів.
Наразі для успішної реалізації проекту «спліт» НБУ розробляється 6 законопроектів, у цьому числі закон про кредитні спілки і про фінансові послуги. Усі законопроекти і нормативні акти будуть опрацьовуватись разом з учасниками ринку та з галузевими фахівцями.

Ця система вводиться у рамках реформування регулювання та спрощення ведення бізнесу. Так начальник управління захисту прав споживачів Ольга Лобайчук наголосила на необхідності повернути довіру споживачів до небанківських фін. установ.