Депозитні вклади в кредитній спілці (КС) на сьогоднішній день значно більш дохідні, ніж банківські вклади і це факт. Дійсно, якщо банки по депозитах в гривні обіцяють 6-10% річних, то КС нерідко пропонують за вкладами до 19,5% річних. Зокрема в одному з флагманів ринку КС «ЗаРаЗ» процентна ставка становить – 21,5% річних. У той же час вкладення в КС іноді вважаються більш ризикованими, ніж банківські депозити. На сьогоднішній день більшість вкладників вважає, що їм практично нічого боятися, так як в разі банкрутства банку вони можуть розраховувати на компенсацію до 200 тис. грн. від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Але все ж відомі кілька банків, вкладникам яких виплата 200.000 грн не проводилася, не дивлячись на те, що дані банки були членами Фонду гарантування вкладів (наприклад, банк «Михайлівський»).

Чому важлива страховка вкладів в Кредитній спілці?

В системі кредитних спілок України не передбачений державний фонд гарантування повернення вкладів фіз.осіб. Таким «привілеєм» у нас можуть користуватися тільки банки. З цього КС не можуть розраховувати на підтримку держави і повинні розраховувати тільки на свої сили і можливості. У зв’язку з цим КС доводиться знаходити нові аргументи на користь своєї надійності і надавати додаткові аргументи своєї фінансової стабільності, щоб не тільки зберігати але і залучати додаткові внески на депозитні рахунки від своїх клієнтів.

Одним з аргументів захищеності вкладу в КС для фізичних осіб є страхування ризику неповернення в надійній страховій компанії. Дана послуга досить дорога, але не дивлячись на це деякі КС йдуть на додаткові витрати по страхуванню. Далеко не кожен КС проводить страхування вкладів. Так само і страхові компанії не готові брати на себе ризик неповернення вкладів за всіма кредитним спілкам. У зв’язку з цим наявність послуги зі страхування депозитних вкладів в КС є само по собі дуже позитивним сигналом для вкладника, так як підтверджує факт того, що даним Кредитній спілці вже довіряє страхова компанія і готова нести ризики за нього. У зв’язку з зазначеними вище причинами, кількість кредитних спілок, які страхують депозити, сьогодні налічується всього кілька десятків.

Але ситуація змінюється і в кращу сторону у лідерів ринку. Зокрема у КС «ЗаРаЗ» абсолютно всі вклади застраховані в страховій компанії «Київська Русь». Редакція звернулася за коментарем до Голови Правління КС «ЗаРаЗ», щодо причини вибору такого партнера. «Свій безумовно надійний імідж ця страхова компанія заробила більш ніж за 20 рокiв роботи на ринку страхування в Україні. З 2000 року ця компанія з честю пережила не одну фінансову кризу. Багато страховиків продавалися, закривалися, а СК «Київська Русь» залишалася надійним партнером для своїх клієнтів. Тому ми впевнені в цьому страховики і знаємо, що всі вклади гарантовані і застраховані.

У свою чергу КС «Зараз» і далі буде працювати для забезпечення достатку і фінансової безпеки Членів нашої Спілки. » – сказав Глава Правління Союзу.

28 вересня, 2020