Поширені помилки які руйнують сімейний бюджет

Особливо зараз на передодні свят у багатьох людей виникає спокуса купити речі зі знижкою, навіть якщо їх покупка не була запланована. А у результаті куча непотрібних речей за “вигідною ціною” вдома. Тому щоби не зруйнувати сімейний бюджет треба зробити своєчасну роботу над помилками.

Помилка перша – немає чіткого плану
Це одна з найпоширеніших помилок. Тому що багато сімей не планують свій бюджет й наслідками цього стає хаос, який призводить до відсутності грошей на кінець місяця й на непередбачені витрати.

Експерти рекомендують розподіляти сімейний бюджет на декілька категорій. А саме на:

  • обов’язкові витрати (це комунальні платежі, поповнення мобільного зв’язку, орендна плата тощо);
  • необхідні платежі (витрати на їжу, проїзд, ліки, тощо);
  • непередбачені витрати (це обстеження в лікарні, похід до стоматолога, день народження колеги, тощо);
  • витрати на розваги (це може бути шопінг, кіно, театр, відпочинок).

Після розподілу по категоріям стане більш ясно куди й на що йдуть гроші, а тому можна почати планувати заощадження.

Помилка друга – спонтанні витрати
Наразі дуже багато людей здатні купити щось у магазині якщо в них гарний настрій, але це згубна звичка, бо тоді вони не слідкують за своїми витратами. Навіть якщо покупка не дуже дорога (таж чашка кави), але при постійних таких витратах набігає суттєва сума. Тому краще слідкувати за своїми витратами, зараз для цього є багато сервісів й мобільних додатків.

Помилка третя – заощадження
Існує правило на цей рахунок – треба відкладати з свого доходу хоча б 10% на заощадження, тоді під час непередбачуваних обставин не треба буде брати у борг чи кредит і заганяти себе у борги.

Помилка четверта – довгострокові плани
Не всі розуміють важливість довгострокового планування, а без нього неможливо досягати своїх мрій. Якщо не має такої мети то заощаджувати чи збільшувати свій дохід значно важче, бо повсякдення займає більше уваги.