Споживчий кредит: цілі і його переваги

Споживчий кредит — це позика, видана під певні потреби. Не пов’язаний з підприємницькою діяльністю, видається фізичним особам. Основним завданням такого кредиту є задоволення потреб клієнта: покупка нерухомості, автомобіля або дорогої техніки, отримання освіта і медичних послуг, ремонт квартири або будівництво будинку.

Види споживчих кредитів

Перед оформленням споживе кредиту важливо вивчити всі нюанси, розглянути основні види і варіанти для кредитування.

Різновиди позик:

  • Цільові. Видаються тільки під певні покупки, послуги. Банк перераховує кошти відразу ж магазину/продавцю. Часто такий вид кредиту можна оформити в салоні стільникового зв’язку при придбанні ноутбука або смартфона, в автомобільних салонах, в туристичних компаніях і в різних магазинах.
  • Нецільові. Кошти видаються готівкою або переводяться на карту. В якості мети для кредитування позичальник може вказати ремонт чи реконструкцію житлового приміщення, рефінансування інших кредитних продуктів, оплата навчання у вищому або середньому спеціальному навчальному закладі і т. д.
  • З забезпеченням і без забезпечення. У цьому випадку кредитні кошти видаються під заставу автомобіля, нерухомості та іншого майна. Можливо і оформлення поруки.
  • Короткострокові. Позики оформляються на термін від декількох днів до 12 місяців. Зазвичай потрібні для термінових покупок в період знижок, для оформлення гарячих турів.
  • Довгострокові. Мінімальний термін — 1 рік, максимум встановлюється конкретним банком. У середньому договір відкривається на 3-5 років.

Кожен банк формує спеціальні пропозиції в лінійці споживчих кредитів в Україні. Так з’являються кредитні програми з перерахуванням коштів на зарплатні картки, пільгові умови для пенсіонерів і молодих сімей, знижена ставка на купівлю нерухомості або автомобіля.

Що необхідно для оформлення споживчого кредиту?

Умови варіюються в залежності від кредитної програми, банк може самостійно встановлювати вимоги для позичальників, наприклад, підвищити або зменшити вікове обмеження, знизити запитувану суму або попросити додатковий пакет документів.

Що зазвичай необхідно, щоб взяти споживчий кредит в Україні:

  1. Стабільний дохід. Зазвичай потрібно офіційне підтвердження заробітної плати та інших джерел, наприклад, дані про одержуваної стипендії, соціальні виплати і допомоги. У вас може бути додатковий дохід від цінних паперів, приватного бізнесу і т. д. Це теж слід вказати в заявці.
  2. Страховка. Необов’язковий пункт, однак, при наявності страховки ви зможете убезпечити себе і знизити можливі кредитні ризики, наприклад, зберегти заставлене майно. Також страховка захистить при непередбачених ситуаціях при втраті роботи, недієздатності.
  3. Документи. В першу чергу для підтвердження особи — паспорт, іноді необхідні й інші документи (водійські права).

В обов’язковому порядку заповнюється анкета, найзручніший спосіб — оформлення онлайн. В цьому випадку процедура займає менше часу, а рішення від організації можна побачити і без відвідування відділень.

Споживчий кредит: цілі і його переваги

Переваги та недоліки споживчого кредиту

Якщо ви розглядаєте не тільки споживчий кредит готівкою або на картку, але і інші варіанти для одержання позики, важливо вивчити цей продукт з усіх боків. Тому ми підготували плюси і мінуси таких позик.

Переваги:

  • Оперативне оформлення для купівлі акційного або вигідного товару. Товарний кредит гарантує захист від подорожчання, т. к. при оформленні вказується чинна ціна, навіть при її підвищенні ви будете платити зазначену суму раніше.
  • Можливість витрачати кошти на власний розсуд (при оформленні нецільового кредиту). Банк може попросити звіти за витратами, але це відбувається в рідкісних випадках.
  • Невисокі вимоги до позичальників. Не потрібні поручителі, немає строгих правил для оформлення страховки і додаткових банківських продуктів. Часто навіть при невеликому доході можна оформити позику на купівлю меблів, техніки, оплату освіти і лікування. При хорошої кредитної історії іноді не потрібно навіть довідка з місця роботи для підтвердження доходу.
  • Швидке отримання коштів. Найчастіше — в день звернення або протягом 24 годин після відправлення анкети.

Недоліки:

  • Процентна ставка. При відсутності забезпечення в багатьох банках ставка за цільовими та нецільовими кредитами вище середньої.
  • Терміни кредитування. Більшість фінансових організацій намагаються видати кредитні кошти на менший термін — до 1 року.

Висновок

Споживчий кредит в Україні — це зручна і популярна послуга, що дозволяє взяти потрібну суму для певних цілей. З його допомогою можна отримати освіту і медичну допомогу, поліпшення умов проживання, запланувати відпочинок всією сім’єю.

Перед оформленням кредиту обов’язково вивчіть умови, проконсультуйтеся з менеджерами і розрахуйте щомісячний платіж. Це дозволить зберегти сімейний бюджет, не створюючи підвищену фінансове навантаження.