Як здійснити погашення кредиту – класична і ануїтетна схеми погашення

Позики у банків коштів на різні цілі є нормою нашого життя. І як здійснити погашення кредиту – питання, яке стосується багатьох. Існують дві загальновідомі схеми погашення кредиту, які набули широкого поширення: класична і ануїтетна.

Класична або диференційована схема погашення кредиту заснована на тому, що сума загальної заборгованості ділиться на кількість місяців, протягом яких ви користуєтеся кредитним продуктом. Відсотки по кредиту нараховуються, виходячи з фактичного залишку заборгованості. Це означає, що загальна сума щомісячного платежу до закінчення терміну погашення кредиту буде постійно зменшуватися.

Ануїтетна схема погашення кредиту в першу чергу асоціюється з тим, що щомісячний платіж по кредиту – фіксований. Він не змінюється до закінчення терміну користування кредитним продуктом. А погашення кредиту розраховується за спеціальною формулою, що включає в себе постійно змінне співвідношення процентної ставки, суми кредиту і терміну, на який він оформлений.

Вибираючи схему класичну і аннуїтетную, слід враховувати не тільки його суму, а й термін, в який розраховуєте погасити заборгованість. Класична схема погашення кредиту найбільш затребувана позичальниками, які планують погасити кредит достроково, з меншою, ніж при ануїтетною схемою, переплатою. Аннуїтетную схему погашення кредитної заборгованості, в свою чергу, вважають за краще банківські клієнти, у яких немає можливості виплачувати перші, більші, платежі за класичною схемою, і хто розраховує на довгострокове погашення кредиту.

Обидві схеми мають свої плюси і мінуси. І тут на перший план виступає тема переплати за користування кредитним продуктом. Застосування класичної схеми дозволяє легко визначити залишок заборгованості за кредитом. Чи можна подібне сказати про ануїтетною схемою? Справа в тому, що банки в графіку погашення кредиту зазвичай докладно не розшифровують аннуїтетниє платежі, а позичальники, відповідно, далеко не завжди точно знають залишок своєї заборгованості.

Цікава в цьому питанні і позиція самих банків, які намагаються перейти на максимальне використання ануїтетною схеми. Ануїтетні довгострокові платежі дуже вигідні їм. Але чи можна таке сказати про клієнтів?

Оформити кредит під заставу нерухомості на сайті