В Україні ухвалено закон щодо етичної поведінки колекторів

 

Верховна Рада ухвалила законопроект № 4241, який регулює роботу колекторів та становиться на захист прав споживачів.

Документ регламентує цивілізовані правила роботи колекторів, засуджує не етичну поведінку, вводить штрафи за порушення, визначає поняття «колектор» та «колекторська компанія».

Які ж саме зміни передбачаються:

Ні шантажам та погрозам
Колектори повинні дотримуватися правил етики. Діятиме заборона щодо шантажу, введення в оману громадян про наслідки несплати боргу, образ честі та гідності позичальника. Заборона на цілодобові телефонні дзвінки для тиску на людину. Також колекторським компаніям забороняється повідомляти про борг родичам та іншим особам, які не є сторонами договору.

Тільки «легальні» колектори
Компанії, які хочуть займатися колекторською діяльністю в обов’язковому порядку повинні зареєструватися та пройти перевірку у НБУ. Фінансові установи не можуть наймати колекторів, які не перевірені Нацбанком.

Фінансові покарання за порушення
Якщо будуть порушуватися вимоги закону щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, то колектор отримає штраф від 50 000 до 100 000 тисяч гривень. Можливе виключення з Реєстру колекторських компаній. Нагляд за колекторами здійснюватиме НБУ.

Відкритість
Банки та фінансови установи повинні оголошувати на своєму сайті з якими колекторськими компаніями вони співпрацюють та попередити клієнтів у якому разі вони до них будуть звертатися.

А як вам такі зміни?