Отримати вигідний споживчий кредит – це взяти на себе відповідальне рішення. Позичальник, перш за все, повинен адекватно оцінити всю фінансове навантаження, яка виникне в процесі погашення банківського кредиту. Позичальнику потрібно зупинити свій вибір на тому співвідношенню суми і періоду позики, в результаті якого, розмір внеску за споживчим кредитом не перевищує половину щомісячного заробітку позичальника.

Де брати кредит? Перш вам потрібно ознайомитися з різними пропозиціями банків, які пропонують своїм клієнтам умови з більш низькими процентними ставками по кредитах, а так само слід звернутися в кредитні організації.

Перед тим, як взяти кредит в банку, слід дуже уважно вивчити і вникнути в усі зазначені умови обраної програми. Зазвичай сума платежу, яку позичальник зобов’язаний буде повернути банку, складена з сум основного кредитного боргу та його відсотків, а так само містить і додаткові платежі.

Найчастіше, комісії по кредиту стягуються банком при отриманні кредиту, але можуть і стягуватися щомісяця протягом усього строку дії кредитного договору. Але бувають і умови, коли банк замість комісії визначає підвищені процентні ставки в перші місяці кредитування, а на іншому терміні виплат діють більш низькі ставки. До того ж, іноді в перші місяці не відбувається погашення основного кредитного боргу, а оплачується тільки сума нарахованої ставки. В наслідок чого, відсотки нараховуються двічі на одну суму кредиту, що відчутно підвищує розмір переплати.

При отриманні споживчого кредиту банки часто пропонують клієнтам укладення договору особистого страхування, за згодою позичальника провести процедуру страхування свого життя, ризиків втрати роботи, здоров’я, банк розглядає видачу кредиту з більш вигідними умовами. Але нав’язувати дану послугу банк не має такого права, позичальник повинен прийняти рішення добровільно.

Потенційний позичальник, який потребує доступному кредиті і втрачається у всіляких пропозиціях банківських структур, може вдатися до послуг кредитного калькулятора. Зручну систему застосовують практично всі банки, що дозволяє клієнту правильно зорієнтуватися в умовах кредитування, процентних ставках і платежах по кредиту.

Кредитний калькулятор – це відмінний засіб в режимі онлайн, не звертаючись до послуг банківських менеджерів, мати можливість особисто обчислити споживчий кредит і розмір щомісячного платежу, величину переплати (так само і при достроковому погашенні), визначити, в яку суму виллється погашення основного боргу і який бюджет необхідний для виплати відсоткової ставки. А також за допомогою калькулятора розраховують величину ануїтетних, диференційованих платежів, вираховують розміри початкових внесків, комісій і страховок. Дану програму можна використовувати і для зіставлення різних типів кредитів.