На минулому тижні була проведена зустріч між представниками НБУ та представниками небанківського сектору. Цей захід був присвячений ознайомленню та обговоренню білої книги – проекту по майбутньому регулюванню небанківського сектору. Вперше презентований цей проект був 22 жовтня, а його публічні обговорення завершиться 22 листопада.
Загалом під час першої зустрічі учасників хвилювали наступні питання:
- Чи зможуть усі пережити нові вимоги до капіталу? Та директиву Solvency II?
По-перше, НБУ розробить часові рамки переходу страхових компаній до нових умов після вивчення реальних справ на ринку та можливостей виконати нові вимоги.
По-друге, директива Solvency II містить можливість впровадження пропорційного врегулювання, що дає можливість регіональним та середнім страховим компаніям працювати у спрощеному режимі. Такі дії можуть бути введені поетапно маючі на увазі особливості ринку і діяльності організацій. - Коли НБУ стане регулятором – буде переліцензування компаній?
Такого не буде. - При виданні нових ліцензій буде оцінюватись бізнес-план компанії?
Представник НБУ розповів що у рамках нововведення при виданні ліцензій буде проводитись оцінювання їх бізнес-плану. Такий захід підвищую відповідальність керівників та дає можливість оцінити сили нового гравця на ринку. - У білій книзі не має механізму виведення компаній з ринку і передачі їх портфеля. Як це питання буде регулюватись?
Наразі біла книга не охоплює весь діапазон необхідного регулювання діяльності, але у майбутньому НБУ планує закрити ці питання випуском додаткових білих книг які будуть закривати усі питання. - Чи насправді в нових вимогах до кредитних спілок буде пункт про мінімальний капітал в 5 млн євро?
Згідно з директивою 2013/36/ЄС – мінімальний розмір капіталу має складати 5 млн євро, але кредитні спілки будуть володіти особливим статусом та можуть надавати послуги своїм членам без дотримання вимог до капіталу.
- Чи зможуть усі пережити нові вимоги до капіталу? Та директиву Solvency II?
В НБУ наголошують що наразі розглядається лише проект білої книги, який буде дороблятись у тому числі через обговорення під час зустріч з представниками ринку.