Аграрії забезпечені насіннєвою картоплею на 14%

Згідно з підрахунками профільних асоціацій в Україні на 2020 рік аграрії забезпечені насіннєвою картоплею на 14% від загальної кількості площі призначеної для картоплярства.

Відзначається що у серпні Міністерство розвитку, торгівлі та сільського господарства розробило і ввело в дію план з розвитку овочівництва та картоплярства до 2025 року. Згідно з його положеннями основна частка картопляного ринку знаходиться у тіні й щоби вивести її у прозору площину, пропонується компенсаційні виплати у розмірі 20% від вартості насіннєвої картоплі фермерам від держави. Таким чином з’явиться економічний чинник для виходу з тіньового ринку та підвищення якості продукції.

Так у 2019 році українські виробники виростили близько 40 000 тонн сертифікованої насіннєвої картоплі, але на внутрішньому ринку було збуто лише 12 000 тонн. Решта була викуплена компаніями імпортерами.

Так за підрахунками профільної асоціації виробники у середньому висаджують на 1-му гектарі 3,2 тонни насіннєвої картоплі. Ось тому офіційно сертифікованої насіннєвої картоплі вистачить на 12 500 гектарів що складає 14% від загальної площі картоплярства.