Як можна скоротити видатки на платіжках на 50%, поради від уряду

Насамперед економії можна досягти завдяки встановленню приладів обліку та впровадженню енергоефективних заходів.

Так урядові експерти стверджують що програми з кредитування населення на утеплення домівок значно допомогло. Усього з 2014-го року близько 850 тис. родин скористалися цією програмою. Згідно з даними держстату після утеплення будівлі, економія в платіжці може сягати до 50%. Дані щодо ОСББ та домогосподарств свідчать що економія сягає 20-25%.

Щодо приватних домогосподарств, наприклад на Полтавщині, сім’єю було залучено 26 тис грн. на теплоізоляцію будинку, держава повернула з них 9 тис. грн. Наразі ж платіжка за газ для опалення для цієї сім’ї скоротилась на 47%.

Інший приклад: у дитячому садку №259 у Києві у ході заходів підвищення енергоефективності було встановлено сучасне обладнання з електромоніторингу та індивідуальний електро-теплопункт. Після цього у середньому вдалося скоротити видатки на 30%, а температура у приміщеннях стала більш постійною у межах 19-21 градусів.

На 2021 рік також запланована державна програма з надання кредитів для населення на підвищення енергоефективності. Долучайтесь.