Якщо у людини з’являються вільні гроші, то виникає питання, як ними розпорядитися, щоб отримати додатковий прибуток. Адже тільки приступивши до їх вкладення, він назавжди позбавляється від стійкої і поширеною фрази «зайві гроші». У інвестора такого поняття не існує. Кожна копійка приносить дохід, а від того, куди її вкласти, буде залежати фінансове становище.

Особливістю вітчизняного фінансового ринку є його непередбачуваність і нерозуміння з боку людей, які не мають спеціальної підготовки. Якщо за кордоном прийнято купувати акції, цінні папери, то у нас вибір невеликий. Співвітчизникам в кращому випадку краще віднести гроші в банк, а найчастіше – купити настільки зрозумілі і приємні на дотик зелені купюри і скласти в затишному місці.

Зрозуміти їх можна, адже на протязі з 2008 по 2020 рік курс долара піднявся з 5 до 28 гривень. І було б ще півбіди, якби це відбувалося поступово. Але в реаліях сталося два різких обвалу, що змусило багатьох громадян задуматися, а що, якщо таке повториться знову.

Деякі наші співвітчизники мають значні доходи, які поступово накопичуються, складаючи певні заощадження. Інші, навпаки, своїх грошей не мають і терзають себе думками, як стати багатими. Почесть деякі рекомендації і поради, викладені в цій статті, буде корисно і тим, і іншим.

Як вкладати кошти в 2020 році для отримання прибутку

Як визначити деякі поняття, з якими пов’язане інвестування

Почати слід з поняття «вільні гроші». Це такий ресурс, втративши який, інвестор залишається «при своїх», але у нього не виникає ніяких зобов’язань перед третіми особами, будь то банки, ломбарди або знайомі. Брати гроші в кредит, виводити з уже наявного справи, продавати заради інвестування нерухомість – речі дуже ризиковані і найчастіше невиправдані.

В Україні економічна ситуація є вкрай нестабільною. Якщо справа, якою планує зайнятися людина, на сьогоднішній день вигідна, то вже через рік вона може стати збитковою. Не варто скидати з рахунків і той факт, що приваблива ідея буде залучати і інших осіб. На цікавому напрямку виникне конкуренція, більш сильні гравці безжально витіснять слабких, яких стане очікувати повне розорення.

Майбутньому інвестору слід знати, що таке регулярний дохід. Якщо у людини є надходження грошей, він зможе вкладати їх в справу. Однак не маючи доходу, про інвестиції не варто і мріяти. Ідея може виявитися програшною, внаслідок чого з’явиться ризик залишитися зовсім без засобів до існування.

Досвідчені економісти і експерти радять не робити жодних кроків, не склавши плани щодо інвестування. Такий підхід виправданий досвідом і теорією ймовірності, згідно з якою хоч одна з обраних напрямків виявиться успішним і дасть прибуток. Однак при цьому необхідно заздалегідь розробити алгоритми, які передбачили б можливі дії при виникненні проблем.

Отриманий дохід не варто витрачати, набагато розумніше стане сформувати новий портфель інвестицій. Таким чином, прибуток додасться і принесе в подальшому ще одне джерело доходів. Необхідно враховувати також фактор шахрайства і відвертого беззаконня. Цілком можливо, що недосвідченому інвестору запропонують на перший погляд чудову ідею, а він не помітить в ній підступу. Також не виключено, що успішне підприємство можуть просто відібрати. В Україні так повелося, що займатися рейдерством і забирати готовий бізнес набагато вигідніше, ніж розвивати свою справу. Іншими словами, інвестор повинен все продумати наперед, хоча це – досить складно.

Якщо людина довірилася брокеру, йому неодмінно варто цікавитися грошовим потоком. Довіряти, на жаль, зараз ніхто не може, тому здійснення контролю дозволить зменшити можливі ризики, звівши їх до мінімуму.

Як вкладати кошти в 2020 році для отримання прибутку

Які існують принципи інвестування

Будь-яке вкладення має передбачати довгостроковий характер. Неможливо вкласти гроші сьогодні, а завтра пожинати плоди. Ситуативні зміни на ринку не повинні збивати зі шляху, тому в інвестуванні особливо важливий зважений підхід. Не варто думати про бізнес емоційно нестійкій людині. Адже якщо вартість акцій трохи похитнеться вниз, вона може в паніці позбутися від них, хоча років через шість вони виростуть в ціні в рази. Про ефективність капіталовкладень судять через роки, а не через місяць або рік.

Перед тим як вкладати свої кошти, слід критично проаналізувати свої власні знання і готовність розвивати напрямок. Якщо людині воно нецікаво, вона не стане займатися справою сама, а довірить це іншим особам. Не виключено, що серед них виявляться самі звичайні шахраї. Вони вичавлять зі справи все, що тільки можна, і залишать підприємство напризволяще. Не зайвим буде також уміння вчасно зупинитися. Якщо справа не приносить прибутку, інвестувати в неї необмежені гроші, можливо, не має ніякого сенсу. Розумним рішенням стане взяти паузу і переключитися на напрямок, який гарантовано приносить прибуток.

Приймаючи рішення, ніколи не варто керуватися емоціями. Це вкрай ненадійний порадник. Набагато розумніше охолонути і обдумати пропозицію в спокійному стані. Тільки тоді людина зможе прийняти об’єктивне рішення, коли почекає і прокрутить ситуацію ще раз.

Вкладати свої гроші варто в безперечних лідерів на ринку. Якщо компанія зарекомендувала себе неуспішною, сподіватися на диво немає ніякого сенсу. З збиткових підприємств виростають міжнародні концерни тільки в кіно. Такий хід справ більше скидається на фантастику, якою в сучасних реаліях місця немає. Якщо початківець інвестор отримає перші результати, йому не варто відразу ж виводити прибуток з справи. Набагато розумніше продумати, як розпорядитися грошима і куди їх вкласти.

Які поради дають експерти з інвестування

Досвідчені експерти завжди охоче діляться порадами з початківцями інвесторами. Вони особливо цінні тим, що відображають погляд з боку. Людина, засліплена своєю ідеєю, може і не помітити очевидних речей, що посильно тільки незацікавленій особі. Ось деякі рекомендації фінансистів:

  • Всі ризики повинні бути мінімізовані. За статистикою, третина заощаджень направляється в ті галузі, які несуть 100-відсотковий прибуток. До їх переліку входить відкриття депозитних рахунків, інвестування в нерухомість і покупка дорогоцінних металів.
  • Потрібно забезпечити постійний пасивний дохід. Для цього слід вкладати кошти в цінні папери, акції та облігації.
  • Кожен інвестор повинен диверсифікувати портфель. Тоді він зможе застрахувати себе від банкрутства. Всі напрямки діяльності прибутковими не стануть, але всі вони також не перетворяться в збиткові.
  • Деякі напрямки обіцяють величезні доходи, але при цьому містять значні ризики. Ні в якому разі не варто залишати актуальними тільки їх. У надії швидко розбагатіти можна і програти. Тоді збитки носитимуть фатальний характер.
  • Всю інформацію, отриману з будь-яких джерел, слід ретельно перевіряти. Там, де йдеться про бізнес, довірі місця немає.

Як вкладати кошти в 2020 році для отримання прибутку

Якими бувають основні види інвестицій та їх класифікація

Всі інвестиції прийнято розділяти на види. Розібравшись в кожному з них, будь-яка людина зможе приймати рішення більш впевнено. Залежно від об’єктів, на які спрямовані вкладення, існують:

  • Спекулятивні інвестиції. Вони розраховані на наступний перепродаж, тому являють собою тимчасове вкладення грошей.
  • Фінансові інвестиції. Це цінні папери, які приносять прибуток за результатами діяльності компаній.
  • Венчурні інвестиції. Для багатьох співвітчизників це досить незрозумілий напрям. Він пов’язаний з вкладеннями в нові технології, які принесуть дохід тільки в майбутньому.
  • Реальні інвестиції. Вони передбачають вкладення грошей в нерухомість, твори мистецтв, дорогоцінні метали та вироби з них.

Якщо говорити про терміни, розумно виділити короткострокові, середньострокові і довгострокові вкладення. До короткострокових прийнято відносити інвестиції, розраховані до року. Середньострокові розраховані на п’ять років, а довгострокові – на більш тривалий період.

Інвестиції поділяють також за їхніми джерелами. Вкладати гроші може приватна або юридична особа. Якщо інвестором виступають компанії, що належать державі, їх так і називають – державними інвестиціями.

За супутнім ризикам будь-яка інвестиція може визначатися, як консервативна або агресивна. Проміжною ланкою виступають інвестиції з помірними ризиками. Слід пам’ятати, що найбільший дохід приносять агресивні вкладення, але при цьому покладатися на успіх можна з меншою часткою ймовірності, ніж вибираючи консервативні інвестиції.

Прикладом агресивного інвестора служить легендарна особистість Джордж Сорос. Він умів вкладати кошти і при цьому не допускати помилок. Він, безумовно, є прикладом для наслідування, однак не варто забувати про те, що його успіх можна порівняти з виграшем в національній лотереї. Згідно з підрахунками провідних експертів, шанси на успіх у Сороса визначалися як 1 473 000 000. Сподіватися, що доля буде на стільки ж прихильною до інвестора, як до Соросу, не варто. Тому розумніше зупиняти свій вибір на консервативних варіантах інвестування.

Відповідно до цілей, інвестиції поділяють на прямі, інтелектуальні та нефінансові варіанти. Інтелектуальні вкладення – це розвиток старт-апів, ноу-хау і новітніх технологій. Вони практично так само, як і венчурні вкладення, розраховуються на тривалу перспективу і швидкого прибутку не приносять.

Нефінансові інвестиції – це вклад в свою власну освіту. Тут головне – це критична оцінка власних здібностей. Якщо людина впевнена в тому, що він неодмінно їх виправдає, надходити слід рішуче, без найменших вагань. Варто усвідомлювати, що такі вкладення будуть надійними. Знання і отримані навички залишаться з людиною на все життя. Йому належить тільки їх розвивати і оновлювати.

Як вкладати кошти в 2020 році для отримання прибутку

Переваги приватних інвестицій і їх недоліки

Будь-яке інвестування пов’язане з певними перевагами і в той же час недоліками. До переваг можна віднести:

  • можливість розширювати свій кругозір;
  • отримання додаткового доходу, який може перевищувати основний;
  • поновлювані ресурси і підтримку прибутковості.

При цьому потрібно оцінювати і недоліки інвестування:

  • відсутність будь-яких гарантій успішного ходу справ;
  • наявність значних ризиків втрати капіталу;
  • вимоги до особистих якостей інвестора (людям, які не відрізняються стресостійкість, займатися такого роду діяльністю протипоказано).

Кілька способів вкладення коштів в умовах вітчизняних реалій

На сьогоднішній день в Україні можна заробити, навіть не маючи величезних капіталів, декількома способами. Зупинимося на кожному з них.

  1. Відкриття банківського депозиту. Хоч інфляція і розмір банківських ставок знаходяться практично на одному і тому ж рівні, це найбільш безпечний вид вкладень. Держава так чи інакше гарантує відшкодування вкладів, тому ризики зведені до мінімуму.
  2. Вклади в інвестиційні фонди. Це ризикований захід, при якому ризики залишитися без прибутку становлять 50:50. Розпоряджатися коштами буде брокер, проте навіть найдосвідченіший фахівець не застрахований від втрат, тим більше при сучасних складних умовах ведення бізнесу.
  3. Купівля нерухомості. Це стовідсотковий варіант вигідного вкладення. Незважаючи на ситуативні коливання, з роками кожен квадратний метр може принести прибуток. Зараз пік падіння цін, яким можна непогано скористатися в довгостроковій перспективі.
  4. Купівля дорогоцінних металів або виробів з них так само, як і нерухомість, напевно виправдається в перспективі. Для короткострокових вкладень такий варіант не підходить, так як різниця між купівлею і продажем зведе можливий прибуток до нуля. Не виключено, що можна втратити деяку суму грошей.
  5. Власний бізнес. Це засіб заробити тільки впевненим у собі і своїх силах людям. Можна спробувати вкласти гроші в бізнес іншої особи. Однак, як показує практика, зазвичай такі проекти приречені на невдачу. У разі успішного ходу справ бізнес-партнер неодмінно захоче позбутися від напарника, а якщо ідея прогорить, не виключено, що доведеться компенсувати збитки з власної кишені.
  6. Придбання цінних паперів. Тут багато що залежить від брокера. Якщо він допоможе розпорядитися фінансами, то цілком реально розраховувати на отримання доходу.
  7. Приватне кредитування. Не виключено, що може попастися недобросовісний позичальник. Варіантів стягнути гроші практично немає, а судова тяганина може тривати роками.
  8. Купівля іноземної валюти. З одного боку, це варіант заробітку, а з іншого – валюта з часом знецінюється, хоча і не так, як гривня.
  9. Придбання предметів мистецтва. Займатися такими інвестиціями можуть тільки ті, хто має в своєму розпорядженні значними грошима і при цьому професійно розбирається в тому виді мистецтва, твори якого колекціонує для подальших продажів. Дилетанту можуть нав’язати звичайну підробку, на чому він і прогорить.
  10. Інтернет-проект. Вкластися в нього заманливо, але ризиковано. Високий ризик зіткнутися з шахраями нівелює всі прогнози щодо можливої ​​прибутковості інвестиції.
  11. Бінарні опціони. Прибуток отримують швидко, але для цього потрібно мати відмінну інтуїцію і вміти робити прогнози.
  12. Інвестиції у власну освіту. Актуально для людей, які не тільки мають здібності і таланти, а й залізну силу волі. Витратитися на навчання, а потім охолонути і припинити самовдосконалюватися – це викинути гроші на вітер.

Як вкладати кошти в 2020 році для отримання прибутку

Як інвестувати в нерухомість

Як і у будь-якого виду інвестицій, у таких вкладень є переваги і слабкі місця. Серед безперечних переваг – надійна збереження коштів і гарантований прибуток при перепродажу об’єкта через кілька років. При цьому житлову нерухомість можна здавати подобово, що принесе досить вражаючий дохід. Якщо говорити про недоліки, до них варто віднести додаткові витрати на утримання об’єктів. Їх в будь-якому випадку доведеться ремонтувати, нести експлуатаційні витрати. Якщо не здавати їх в оренду, можна зазнати збитків.

Вся нерухомість ділиться на комерційну, житлову, земельні ділянки, а також на об’єкти, що будуються. Якщо з житловою все більш-менш зрозуміло, то вкладати гроші в комерційні або споруджувані об’єкти можуть ті особи, які розбираються в нюансах сучасного ринку.

Здавати нерухомість в оренду є загальноприйнятою практикою і за кордоном. Вигідно вклав гроші той, хто зумів придбати об’єкт на піку падіння цін, а потім дорого здав на тривалий термін. Після закінчення певного періоду, коли ціни почнуть рости, можна перепродати квартиру або будинок, заробивши при цьому цілий статок. Не виключено, що різниця складе 100 і більше відсотків. Такою діяльністю займаються багато ріелтерські підприємства. Але щоб забезпечити себе хорошим доходом, потрібно мати значний стартовий капітал.

Люди, які розуміються на будівництві, можуть вигідно придбати незавершені об’єкти. Багато власників в умовах кризи зазнають фінансових труднощів і осилити забудову їм не представляється можливим. Вони готові поступитися в ціні, щоб тільки повернути вкладені кошти. Бувають випадки, коли розпочате будівництво можна придбати за ціною звичайної земельної ділянки.

Покупець купує такий об’єкт і продовжує забудову, вкладаючи свої гроші. Якщо у нього є перевірені і надійні будівельні бригади, він може досить успішно продати будинок, готовий «під ключ». Тут все залежить від підрядника, який буде закінчувати будівництво. Якщо роботи будуть виконані без зривів передбачуваних термінів, при цьому якісно і надійно, то на такому вкладенні можна буде заробити до 50%. Багато чого буде залежати і від проекту. Не виключено, що його доведеться переробляти на розсуд нового власника об’єкта.

Інвестувати чи ні: ось у чому питання

При інвестуванні багато роблять помилки. Вони можуть носити як об’єктивний, так і суб’єктивний характер. Головне – це не дозволяти собі безцільно витрачати прибуток на перших етапах такої діяльності. Нерідко доводиться стикатися з нераціональним відношенням до грошей.

Людина, яка має доходи, іноді робить необдумано. Вона бере кредит і приступає до придбання таких речей, про які мріяла все життя. Це дорогі автомобілі, будиночки біля моря, а також захоплюючі зарубіжні тури. Вона стає настільки впевненою у прибутковості своєї справи, що перестає помічати потенційні небезпеки. Коли її діяльність зіткнеться з труднощами, їй доводиться повертати гроші, заробити які вона не в змозі.
Будь-яка інвестиція має свої індивідуальні особливості. Приступаючи до вкладення грошей, людина може покладатися тільки на себе і свої сили. Не варто забувати про те, що в будь-яких правилах є виключення. Часом вигідними виявляються ті інвестиції, від яких відмовляли в один голос всі експерти. А безпрограшні вкладення стикалися з такими поняттями, як форс-мажорні обставини.

Якщо людина не відчуває впевненості при виборі способу вкладення грошей, самим розумним рішенням стане відкриття депозиту і бажано в державному банку. Він знатиме, яку суму зможе розташовувати щомісяця. Якщо проаналізувати ситуацію на вітчизняному ринку, оптимальним вибором стане Приватбанк. Це державна фінансова установа, яка пропонує гнучкі та вигідні умови розміщення вкладів. На сьогоднішній день це 14,5% річних при розміщенні депозиту в гривні на півроку. При цьому внесок можна поповнювати, продовжувати, а також капіталізувати прибуток, приєднуючи її до суми вкладу.

Непогані умови пропонує також Ощадбанк. Це 12,5% при розміщенні вкладу на рік. Варто враховувати, що найнадійнішими банками є організації з іноземним капіталом. Імовірність їх банкрутства гранично низька. Але вони пропонують найскромніші відсотки за вкладами. До їх числа відносяться ОТП, Кредобанк, Креді Агріколь, а також Райффайзен банк.

Заробляти на інвестиціях – це справжнє мистецтво. Керуватися загальноприйнятими правилами можна і потрібно. Але якщо мова йде про карколомні доходи, доведеться йти на досить значні ризики. Вирішувати, чи варто воно того чи ні – це особиста справа кожного.