НБУ – У поточному році економіка України прогнозовано впаде на 6%

 

Скорочення на 6% пов’язане з епідемією коронавірусу. Не дивлячись на падіння у цьому році взагалі економіка України починає поступово відновлюватись і у наступному році прогнозується її зріст у розмірі 4%.

НБУ також прогнозує що до кінця 2020 року показник інфляції зросте до 4,7%, що майже відповідає середньостроковій меті Національного банку – 5% у подальші роки.

Відзначається що найважчий період для економіки вже позаду. Міри по пом’якшенню карантину покращили ділову активність що разом з м’якою монетарною і фіскальною політикою значно підтримають економічне зростання у наступні роки. При цьому треба наголосити що темпи відновлення стримуються пригніченим попитом інвесторів і споживачів на фоні невизначеності щодо подальшого поширення коронавірусу.
За прогнозами НБУ відновлення економічної діяльності у різних сферах діяльності буде нерівномірним. Так найбільш постраждалі сфери торгівлі, транспорту і послуг будуть найповільніше відновлюватись.

Металургія відновиться разом зі світовим попитом вже у наступному році, а сільське господарство найменше постраждало від карантину. IT сектор навпроти отримав нові напрямки розвитку, особливо у сфері віддаленої роботи.