Особливості декларування банківських рахунків

Кампанія декларування триває. Тому Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало роз’яснення щодо внесення відомостей про банківські рахунки у декларацію.

Отже, на які особливості декларування банківських рахунків потрібно звернути увагу:

По-перше, декларуванню підлягають всі банківські та решта фінансових установ, у яких відкрито рахунок вами або членом вашої родини, навіть якщо вони за кордоном.

Друге, будь-які рахунки: депозитні, поточні, умовного зберігання та інші підлягають обов’язковому декларуванню. Рахунок на неповнолітніх або виплати на новонародженого малюка теж входять до цього переліку.

Третім пунктом варто зазначити, що до фінансових установ входять кредитні спілки, недержавний пенсійний фонд та інші юридичні особи які надають фінансові послуги та операції.

Четверте. У декларації ви зазначаєте тільки номер рахунку, а не номер банківської картки. Зверніть увагу, що строк дії платіжної картки не означає автоматичного закриття рахунку у Банку, якщо це не передбачено договором.

П’яте, щоб ваші відомості були правильні краще одразу звертатися до банківської або фінансової установи у якій ви обслуговуєтеся.

Також важливо пам’ятати, якщо ви, або член вашої родини відкриває рахунок у валюті в установі банку-нерезидента, то ви обов’язково повинні у 10-и добовий строк повідомити про це НАЗК, із зазначенням номера рахунку і місцезнаходженням банку.