Професії та навички які будуть мати попит у майбутньому

Згідно з думкою багатьох аналітичних агентств в найближчі 5 років через автоматизацію й роботизацію можуть зникнути близько 80 мільйонів робочих місць при цьому через розвиток технологій утвориться 90 мільйонів інших вакансій. Деякі професії зникнуть зовсім, тоді як інші почнуть користуватись все більшим попитом.

Ринок праці й професії

Так на ринок праці як уже відмічалось вище значно вплине роботизація та розвиток технологій. Це значно вплине на прості робочі вакансії, але у той самий час з’явиться попит на технологічні професії (розробка штучного інтелекту, наприклад), також медіа професії (контент для соц. мереж), проектування, хмарні обрахунки й розробка продуктів.

Так до 2025 року стануть важливими навички з креативності, гнучкості та аналітичності мислення. А 2020 рік додав ще й навичку самоуправління.

Віддалена робота

Згідно з опитуванням роботодавців близько 80% у найближчі 5 років хочуть перейти на віддалену працю. За оцінками експертів вже 44% можуть це зробити, але вони мають страхи що ефективність праці впаде, бо ще не створена відповідна масова культура віддаленої роботи.