В Україні будуть ринкові ціни на газ для населення

Згідно з новими правилами споживачі отримують можливість вибрати самостійно пакет постачання опираючись на необхідні обсяги, ціну та період. На основі цього буде укладено річний контракт (у ньому наголошується на щомісячному формульному формуванні ціни на газ). Ціна у свою чергу буде формуватися виходячи з котирувань міжнародних цін, поточного ринку, а також умов передбачених у контракті.

Відзначається що підвищення цін продовжиться до кінця року (на формування ціни також впливає сезонний попит і настання опалювального періоду). Але є і приємна новина: у цьому опалювальному періоді вартість буде на 20-30% дешевше, ніж в минулому році. Також як наголошують фахівці, в цьому році продовжиться нормальний транзит газу через українську ГТС. Росія зіткнулася з новими перешкодами при прокладці альтернативного газопроводу “Північний потік-2”.

В НАК «Нафтогаз» відзначають що зростання ціни на газ буде відрізнятися за темпами від Європи (на це впливає рекордне накопичення ресурсу у підземних сховищах – на 42% більше ніж у минулому році). Також Україна повністю забезпечена іншими видами палива.