Власники машин з єврономерами можуть отримати штраф у розмірі 170 000 грн

Так згідно з чинним законодавством якщо перевищується термін дозволеного ввезення або ж транзиту авто з єврономерами (на 30 діб) або ж втрата автомобіля буде каратися накладенням штрафу у розмірі 170 000 грн чи конфіскацією самого транспортного засобу (470 та 481 статті Митного кодексу).

За повідомленням адвокатів зараз багато автовласників рахують що існує певний “меморандум” який не дає митниками штрафувати єврономера, та це не так. Також закон про спрощене розмитнення нині заморожений і не актуальний. Тому митники виписують штрафи.

Наразі громадяни які перетинають кордон отримують протокол зі штрафом чи конфіскацією. Відмічається що люди які не перетнули кордон поки протоколів не отримують.
Судова система у цій ситуації на стороні митників. Таким чином власники опинилися у нелегкій ситуації бо якщо вони перетинають кордон – то отримають штраф чи конфіскацію. Також у цьому випадку не допомагає і розмитнення автомобіля. Адвокати наразі не знають як допомогти і радять поки не перетинати кордон громадянам які вже перевищили термін ввезення авто.